Taniej nie zawsze oznacza lepiej. Nawet kilkaset osób z naszego regionu może być poszkodowanych po tym jak wpłaciło pieniądze za rachunki do jednego z punktów kasowych działających na terenie Piotrkowa. Pieniądze nie zostały przekazane dalej, a tym samym rachunki nie zostały zapłacone.
Czy murek, który budowany jest na piotrkowskim Rynku Trybunalskim będzie mógł być wydzierżawiony np. na działalność gastronomiczną? Choć ten pomysł wydaje się absurdalny, okazuje się, że jest realny.
Piotrkowianin Henryk Alama, który od lat interesuje się losem bezdomnych zwierząt, już od kilku miesięcy prorokował, że władze miasta w końcu "obudzą się z ręką w nocniku". Choć w innej formie, ale i z podobnymi obawami dzielił się z "Polską Dziennikiem Łódzkim" powiatowy lekarz weterynarii Maciej Błachiewicz. I wygląda na to, że czas spełnienia tego proroctwa nadszedł.
Nauczyciele emeryci w województwie łódzkim przestają już blokować miejsca swoim kolegom po studiach. Na młodych postawiły starostwa powiatowe w regionie.
Już za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się kolejny rok akademicki. Na przyjęcie żaków są już przygotowane wszystkie akademiki w tym również ten najnowocześniejszy, czyli Dom studenta Nr 1, przy ul. Słowackiego, który przez blisko rok był remontowany. Wydawać by się mogło, że w tym momencie próżno byłoby szukać tam wolnego miejsca. Okazuje się jednak, że nie wszystkie pokoje są zajęte.
W Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej gorąca atmosfera i to nie ze względu na zbliżający się sezon grzewczy.
W spółce ostatni dzień referendum zorganizowanego przez związki zawodowe w sprawie podjęcia akcji protestacyjnej. Związkowcy - jak mówią - obawiają się zwolnień grupowych.
Niemcy bombardowali Piotrków bezustannie. Od 2 do 6 września miasto przypominało żywą pochodnię. Łuny trawiących Piotrków pożarów widoczne były nocami nad miastem na odległość wielu kilometrów. W dzień gryzący dym i swąd z dopalających się budynków gęsto zalegał wąskie staromiejskie uliczki i nie pozwalał oddychać tym, którzy przetrwali bombardowania. W ciągu zaledwie kilku dni Piotrków na zawsze zmienił swoje oblicze...
Ponad 470 tysięcy złotych miała otrzymać gmina Gorzkowice od samorządu wojewódzkiego na remont Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej. Do tej pory nie otrzymała nawet złotówki.
Sygnalizacja świetlna na tzw. niby-rondzie od samego początku funkcjonuje źle. Co gorsza okazuje się, że od chwili włączenia nie mogła działać dobrze, ponieważ nie pozwalają na to pewne parametry techniczne. Sygnalizacja świetlna została włączona przede wszystkim pod wpływem społecznych nacisków związanych z ponurą statystyką kolizji i wypadków w tym miejscu.
Sąd Apelacyjny w Łodzi przychylił się do zażalenia piotrkowskiej prokuratury i nie wyraził zgody na przedterminowe zwolnienie Waldemara Matusewicza z odbywania kary.