Szkolne Dni Solidarności z Ukrainą zorganizowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzież ubierała się z tej okazji na niebiesko-żółto lub przypinała emblematy w kolorach flagi ukraińskiej. W ten sposób cała szkolna społeczność chciała okazać swoje wsparcie Ukraińcom, a także wyrazić sprzeciw wobec wszelkich działań wojennych.
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim otrzymali potwierdzenie, że dary, które w minioną środę wysłane zostały na Ukrainę, są już w Równem. Podziękowania za tę pomoc mieszkańcom powiatów piotrkowskiego i radomszczańskiego zamieścił na swoim fanpage'u mer Oleksandr Tretiak.
Młodzi piotrkowianie oraz mieszkańcy regionu wspierają swoich rówieśników oraz ich rodziny w Ukrainie. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano "Dzień Solidarności z Ukrainą".
Powiat piotrkowski we współpracy z powiatem radomszczańskim przygotował pierwszy transport pomocy rzeczowej dla ukraińskiego Obwodu Rówieńskiego, z którym samorządy współpracują.
W Piotrkowie Trybunalskim uruchomiono Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców. Każdy, kto chciałby pomóc, może odwiedzić poniższe miejsca oraz zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi listy produktów, jakie będą w nich przyjmowane.
W związku z wojną na Ukrainie, wojewoda łódzki zorganizował spotkanie online z samorządowcami. Padło na nim wiele ważnych słów, dotyczących skoordynowania pomocy i licznych zbiórek na rzecz Ukraińców przybywających do naszego regionu oraz tych, którzy zdecydowali się pozostać w swoim kraju. Udział w rozmowach wziął prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak.
Fundacja PGE przekazała Caritas Diecezji Rzeszowskiej darowiznę w wysokości 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na celową pomoc dla uchodźców z terenów objętych wojną na Ukrainie. Wsparcie dla potrzebujących koordynuje Wojewoda Podkarpacki.
Prezydent Krzysztof Chojniak przekazał za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych wyrazy wsparcia dla Ukrainy, a szczególnie miejscowości Równe, a więc miastu partnerskiemu Piotrkowa Trybunalskiego. To w związku z wojną, którą rozpoczęli Rosjanie, atakując jednocześni kilka ukraińskich miast.
Rusza XVI edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji. Podobnie jak w poprzednim roku tematem przewodnim będzie prewencja kryzysów u dzieci i młodzieży. Dzieci potrzebują wsparcia rodziców oraz opiekunów, zwłaszcza w momentach, kiedy przychodzą pierwsze problemy i kryzysy. Nie powinny wtedy zostawać z nimi same. Dziecko czy nastolatek nie ma jeszcze narzędzi potrzebnych do radzenia sobie w trudnych chwilach, potrzebuje czasu, aby je zdobyć. To my, dorośli, powinniśmy pełnić tę rolę, być stabilnym wsparciem i empatycznym słuchaczem, który przeprowadzi dziecko przez trudny okres dorastania. Dlatego już w pierwszym półroczu 2022 roku w ramach kampanii odbędzie się 8 bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli (5 szkoleń) oraz rodziców (3 szkolenia), a także dzień otwarty dla rodziców i wszystkich zainteresowanych z wykładami ekspertów z dziedziny psychologii dziecięcej wraz z bezpłatnymi konsultacjami telefonicznymi z lekarzem psychiatrą oraz dyżury telefoniczne specjalistów z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Wartość alkoholu, który został sprzedany w sklepach i punktach gastronomicznych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, przekroczyła w 2021 roku 88,4 mln zł. To o 5,6 mln mniej niż w rekordowym 2020 roku, gdzie sprzedaż sięgnęła 94 mln zł. Tradycyjnie najwięcej pieniędzy wydawaliśmy na mocne trunki.