Zbiórka na terenówkę dla ukraińskiego wojska

Strefa FMRegion Piątek, 08 kwietnia 20224
Zbiórkę na samochód terenowy dla Ukraińskich Sił Zbrojnych zorganizowało Stowarzyszenie S12 Natychmiast. Walczący o wolność żołnierze potrzebują pojazdów z napędem na cztery koła. Przedstawiciele stowarzyszenia zbierają pieniądze na zakup takiego auta.
Zbiórka na terenówkę dla ukraińskiego wojska

Jak powiedział nam przedstawiciel Stowarzyszenia S12 Natychmiast, pomysł na zbiórkę zrodził się po rozmowach ze stroną ukraińską.

Po wysłaniu czterech transportów dla Ukrainy, czas zmienić sposób działania. Poproszeni zostaliśmy o wsparcie jednego z nowo powstałych oddziałów Ukraińskich Sił Zbrojnych z okolic Iwano-Frankowska. Udało się już zebrać środki łączności, mundury, obuwie, żywność, siatki maskujące - czytamy w opisie zrzutki.

- Pytamy jakie są potrzeby. Najczęściej chodzi właśnie o samochody terenowe, hełmy, kamizelki kuloodporne - mówi Sebastian Domaradzki ze Stowarzyszenie S12 Natychmiast, który dodaje, że hełm i kamizelka kuloodporna kosztuje tyle co używane auto terenowe. Wybór padł zatem na na zakup pojazdu.

Potrzebny jest jak najtańszy samochód terenowy z napędem na cztery koła z dużą przestrzenią bagażową. Znaleźliśmy opla fronterę, stary zużyty samochód za kilka tysięcy złotych. To będzie najlepsza forma pomocy obecnie - mówi Sebastian Domaradzki.

Jeżeli uda się kupić taki samochód, zostanie on wypełniony medykamentami i dopiero wtedy wysłany na polsko-ukraińską granicę, skąd odbierze go wysłannik ukraińskiego wojska.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

13


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

i tyle w temacie ~i tyle w temacie (Gość)10.04.2022 19:45

Wszystko fajnie tylko żeby nie było jak z tymi czołgami że nawet ci słynni cyganie nie będą mieli co na złom sprzedać...

02


goœć_zenek ~goœć_zenek (Gość)08.04.2022 22:52

Nie problem w zbiórce ale oficjalnie żaden sprzęt nie ma prawa wjechać na Ukrainę czy tak trudno to zrozumieć?
Do tego dokumenty tak na ładne oczy straż graniczna przepuści?

73


MariuszZZZ ~MariuszZZZ (Gość)08.04.2022 13:32

Jestem ogólnie za pomocą, ale wszyscy otwierająct te zbiórki to myślą, że ludzie będą codziennie dawać kase... my też mamy przez tą wojnę swoje problemy. Koszt życia w tej chwili w stosunku do zarobków jest za wysoki, aby kupować auta na ukrainę. A czy tam w całym kraju nie ma ani jednej wolnej terenówki?? Wystarczającą pomocą od nas jest przyjęcie i karmienie uchodźców. Wszędzie już widać, że zbiórki zwolniły, ale co się dziwić przy tych cenach to wiele polskich rodzin może zapomnieć o dobrej szynce, mięsie czy opale do pieca.

305


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat