21 maja rusza nabór do nowego rodzaju służby w wojsku - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zakwalifikowani będą otrzymywać wynagrodzenie i przejdą dwa etapy szkolenia.
Za kilka dni matura, a co dalej? - Takie pytanie zadaje sobie zapewne wielu uczniów, którzy w tym roku zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Konkretną ofertę ma dla nich Służba Więzienna oraz Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Maturzystom z Bujen zaprezentowali ją pracownicy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Wojna na Ukrainie i agresja rosyjska zmieniła postrzeganie także bezpieczeństwa Polski. Czy w związku z nową sytuacją powinna zostać przywrócona obowiązkowa służba wojskowa? Takie pytanie w minionym tygodniu swoim słuchaczom zadali prowadzący magazyn Magiel w radiu Strefa FM.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim z nowym sprzętem medycznym i technicznym. Urządzenia zaprezentowano w czwartek (09.12.2021), w obecności władz województwa łódzkiego, które także miało swój wkład w jego zakupie.
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach akcji Bezpieczny Przejazd odpowiada na tytułowe pytanie oraz informuje o zasadach korzystania z przejazdów kolejowych. Tym razem przedstawiciele spółki, Straży Ochrony Kolei oraz piotrkowskiej KMP promowali zasady bezpieczeństwa przy przejeździe na ul. Moryca.
1 czerwca na terenie województwa łódzkiego startuje kwalifikacja wojskowa. W naszym mieście komisja rozpocznie pracę 8 czerwca.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który kierował bmw mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W zatrzymaniu pomógł funkcjonariusz Służby Więziennej, który w przejeżdżającym aucie rozpoznał mężczyznę. Wcześniej widział go na parkingu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
Służba policyjnych psów stanowi cenne wsparcie dla funkcjonariuszy, w wyzwaniach z jakimi muszą się na co dzień mierzyć. Zwierzęta nie noszą munduru, ale dzięki specjalistycznemu wyszkoleniu i oddaniu, są nieocenionym elementem całej formacji.
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie oddają krew. W pierwszej kolejności do stacji krwiodawstwa zgłosili się ozdrowieńcy, którzy chcą w ten sposób wspomóc lekarzy i pielęgniarki ze szpitali jednoimiennych.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli w niedzielę (29 listopada) przysięgę. Słowa roty wojskowej wypowiedzieli terytorialsi, którzy ukończyli szkolenie i zaliczyli egzamin końcowy - tzw. „pętlę taktyczną”. Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym i bez udziału zaproszonych gości.