W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.
Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna podejmują kolejne działania chroniące przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 19 marca obowiązuje całkowite ograniczenie wizyt we wszystkich zakładach penitencjarnych.
W polskich więzieniach dotychczas nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Zgodnie z zaleceniami sanepidu osadzonych, którzy przed umieszczeniem w zakładzie karnym przebywali w krajach, gdzie występuje koronawirus, zostali poddani profilaktycznej obserwacji w warunkach izolacji. Wszyscy nie mają objawów choroby.
Przepychanki, szarpanie i groźby - większość pielęgniarek z taką agresją spotyka się na o dzień w pracy. Często pracują ponad siły, bo nie ma jak załatać braków kadrowych. W rozładowaniu stresu ma im pomóc psycholog - o taką opiekę w miejscu pracy apelują do Ministra Zdrowia
Obecni pracownicy, funkcjonariusze w stanie spoczynku oraz przyjaciele osób związanych z więziennictwem spotkali się w czwartek (13 lutego) w sulejowskim oddziale Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Z okazji ich święta nie zabrakło odznaczeń, wyróżnień oraz okolicznościowych przemówień.
Wizyta w Areszcie Śledczym w Piotrkowie blisko trzydziestu studentów bezpieczeństwa narodowego z piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego była ściśle związana z ich kierunkiem nauki. Mogli poznać zasady działania więzienia, wykorzystywane w nim technologie czy specyfikę pracy strażników.
Polacy wydają niemal 10 mld rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne. To oznacza, że wykładamy z własnej kieszeni jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu 7 lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
W Tomaszowie Mazowieckim są jeszcze wolne miejsca na I turnus służby przygotowawczej w korpusie szeregowych. Szkolenie rozpoczyna się już 7 stycznia i potrwa aż do 27 marca 2020 roku.
Do osadzonego z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim przysłano kartkę z wyznaniem miłości i brokatowym sercem, pod którym funkcjonariusze Służby Więziennej – przy pomocy specjalnie wyszkolonego psa – znaleźli narkotyki. To nie pierwsza próba wprowadzenia na teren jednostki przy Wroniej substancji odurzających.
Ponad 80 nowych funkcjonariuszy Służby Więziennej potrzeba w naszym okręgu. Poszukiwane są także kobiety. W samym Piotrkowie przyjętych ma zostać do 14 osób.