Blacky - czworonożny funkcjonariusz celno-skarbowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, po 13 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jego opiekunem i przewodnikiem, od samego początku, jest piotrkowski funkcjonariusz Wydziału Realizacji. To dzięki ich wieloletniej współpracy i pełnemu porozumieniu, do nielegalnego obrotu nie trafiły miliony sztuk nielegalnych papierosów i kilka tysięcy kg tytoniu.
Koronawirus u policjanta piotrkowskiej policji. Chodzi o funkcjonariusza pracującego w Wydziale Ruchu Drogowego. Informację potwierdza biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Ponadto 15 mundurowych - decyzją sanepidu - trafiło na kwarantannę.
W czwartek (23 lipca) w sulejowskim Oddziale Zamiejscowym Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyło się spotkanie robocze funkcjonariuszy Służby Więziennej odpowiedzialnych za działanie Systemu Dozoru Elektronicznego (SDE) w kraju. Naradzie przewodniczył dyrektor biura dozoru elektronicznego Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. SDE gen. Paweł Nasiłowski, który wręczył funkcjonariuszem specjalne listy gratulacyjne od ministra za zapewnieni sprawnego funkcjonowania systemu w okresie pandemii.
Służba celna to jedna z tych funkcjonujących w naszym kraju, która odpowiedzialna jest za kontrolowanie wszelkiego rodzaju towarów sprowadzanych do Polski.
Pracownicy i funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki penitencjarnej postanowili wesprzeć schronisko i w kilka dni zebrali ponad 250 kg karmy dla psów i kotów. W środę 27 maja pomoc została przekazana schronisku dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie.
W najbliższy czwartek od godziny 13:00 będziecie mogli za pośrednictwem fanpage'u Zostań Łódzkim Policjantem uzyskać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące rekrutacji do służby w Policji.
Łódzka Służba Więzienna może zatrudnić blisko stu funkcjonariuszy. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Również w piotrkowskim Areszcie Śledczym poszukiwani są kandydaci do służby. Nabór trwa do 29 maja.
Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.
Województwo łódzkie, jako jedno z trzech pierwszych w kraju otrzymało formalną zgodę na wykorzystanie wcześniej zaplanowanych na inne cele środków do walki z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie życia i zdrowia mieszkańców, sprzęt dla szpitali, środki ochronne dla personelu medycznego i pacjentów oraz pomoc finansową dla firm.
W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.