Advertisement

Artykuły do tagu: podatki

Od dzisiaj rozliczysz się z fiskusem
Rozpoczęła się tegoroczna akcja rozliczeń PIT, która będzie trwała od do 2 maja. Właśnie od dzisiaj (15.02.2022) na podatników w usłudze Twój e-PIT czekają przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) rozliczenia roczne za 2021 rok. Tymczasem przedsiębiorcy mogą wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje.
ABC daniny solidarnościowej
Zwana trzecim progiem podatkowym, podatkiem od bogactwa czy podatkiem klas wyższych – wszystkie te określenia potoczne odnoszą się do tak zwanej daniny solidarnościowej. Czym jest tak naprawdę wprowadzona od stycznia 2019 nowość? Czym charakteryzuje się danina solidarnościowa? Jakiej wysokości i kto powinien się spodziewać obowiązku jej zapłaty?
Polski Ład: ulga na powrót. Od kiedy i dla kogo?
Miała zyskać większość, a jak będzie naprawdę? Na razie słychać głównie o obawach i wątpliwościach związanych z Polskim Ładem. O niektórych z nich rozmawiamy na antenie Strefy Fm Piotrków i piszemy na naszym portalu.
Polski Ład - pytania i odpowiedzi
To jeden z najgorętszych tematów początku nowego roku. Co dla podatników oznacza Polski Ład? Na pierwsze pytania odpowiadała w Radiu Strefa Fm Piotrków Joanna Gniewaszewska-Durska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Piątek ostatnim dniem na złożenie PIT-a za zeszły rok; MF nie planuje wydłużenia terminu
Piątek, 30 kwietnia jest ostatnim dniem na złożenie deklaracji PIT za zeszły rok. Resort finansów nie planuje wydłużenia tego terminu, jak zrobił w zeszłym roku.
Składanie zeznań podatkowych czas zacząć
Od najbliższego poniedziałku będzie można zacząć składanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. Jakich podatków ten termin dotyczy i czy coś się zmieniło?
Urząd chce rozwiać podatkowe wątpliwości
Masz pytania, co do klasyfikacji gruntu, od którego nalicza się podatek od nieruchomości? Zgłoś się do Urzędu Miasta. Wszelkie uwagi zostaną sprawdzone, a ewentualne wątpliwości rozwiane.
Polacy przekazali blisko 900 mln zł dla OPP z 1 proc. PIT
W tym roku w ramach rozliczenia PIT Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) blisko 900 mln zł - poinformował PAP w piątek minister finansów Tadeusz Kościński. Zaznaczył, że to rekordowa kwota, o 25 mln zł wyższa niż w ubiegłym roku.
Skład celny - wszystko, co warto wiedzieć
Służba celna to jedna z tych funkcjonujących w naszym kraju, która odpowiedzialna jest za kontrolowanie wszelkiego rodzaju towarów sprowadzanych do Polski.
Ile pieniędzy z podatków mają gminy w powiecie piotrkowskim?
Znamy wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin w Polsce. Wśród nich znalazły się gminy z naszego regionu. W tym zestawieniu w powiecie piotrkowskim najlepiej prezentuje się Wolbórz, gdzie na jednego mieszkańca przypada ponad 2440 zł, podium uzupełniają Grabica, której wskaźnik to ponad 2150 zł i Piotrków Trybunalski - ponad 1900 zł na mieszkańca.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat