Advertisement

Artykuły do tagu: podatki

Jest decyzja w sprawie podatku od nieruchomości w Piotrkowie
Dobra informacja dla mieszkańców oraz przedsiębiorców w Piotrkowie. W przyszłym roku nie będzie podwyżki podatku od nieruchomości.
PIT online - szybko, wygodnie i bezpłatnie rozlicz swój podatek
Rozliczenie podatkowe to ważna kwestia dla każdego pracującego. Corocznie w kwietniu mamy obowiązek złożenia zeznania podatkowego. W dzisiejszych czasach możemy skorzystać z wielu udogodnień, a jednym z nich jest PIT online.
Rozliczanie przez Internet ma coraz więcej zwolenników
Rozliczanie z fiskusem przez Internet cieszy się bardzo dużą popularnością. Aż 98 procent rocznych zeznań podatkowych, które złożono w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie, było w formie elektronicznej.
Rozliczanie najmu skalą podatkową
Właściciel decydujący się na najem nieruchomości ma przed sobą kilka kwestii, w których konieczne jest podjęcie decyzji. Jedną z nich jest sposób opodatkowania przychodów z najmu. Jest to istotne nie tylko dlatego, że od tego zależeć może opłacalność całej transakcji, ale także z uwagi na fakt że ustawodawca przewiduje kilka możliwości w tym zakresie.
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za ubiegły rok
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 rok, który potrwa do 2 maja. Jak podaje Ministerstwo Finansów, w usłudze Twój e-PIT na podatników czekają zeznania przygotowane przez administrację skarbową. Przedsiębiorcy będą mogli wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje.
Jakie zmiany podatkowe czekają nas w tym roku?
Ubiegły rok to duże zmiany podatkowe. Nie zawsze proste. Jaki będzie pod tym względem rok 2023? O tym rozmawialiśmy z Joanną Gniewaszewską-Durską, naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Radni zdecydowali. Podatki w górę
Przy 13 głosach „za”, 8 „przeciw” i 1 „wstrzymującym” piotrkowscy radni przegłosowali w poniedziałkowy wieczór nowe stawki podatku od nieruchomości. Od 2023 roku Piotrków będzie miał maksymalne stawki podatku od nieruchomości.
Konfederacja przeciw podwyżkom dla piotrkowian. Magistrat odpowiada
Piotrkowski klub Konfederacji nie zgadza się z proponowanymi podwyżkami podatków od nieruchomości, które mają zostać poddane pod głosowanie piotrkowskich radnych podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta. Jego przedstawiciele zorganizowali w piątek (23.09.2022) konferencję prasową, podczas której apelowali do samorządowców, by zagłosowali przeciw podwyżkom.
Od dzisiaj rozliczysz się z fiskusem
Rozpoczęła się tegoroczna akcja rozliczeń PIT, która będzie trwała od do 2 maja. Właśnie od dzisiaj (15.02.2022) na podatników w usłudze Twój e-PIT czekają przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) rozliczenia roczne za 2021 rok. Tymczasem przedsiębiorcy mogą wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje.
ABC daniny solidarnościowej
Zwana trzecim progiem podatkowym, podatkiem od bogactwa czy podatkiem klas wyższych – wszystkie te określenia potoczne odnoszą się do tak zwanej daniny solidarnościowej. Czym jest tak naprawdę wprowadzona od stycznia 2019 nowość? Czym charakteryzuje się danina solidarnościowa? Jakiej wysokości i kto powinien się spodziewać obowiązku jej zapłaty?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat