Otwarcie nowoczesnego obiektu sportowego odbyło się w piątek w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie. Powstały tam m.in. hala sportowa, siłownia, sauna, sale dydaktyczne, z których korzystać będą funkcjonariusze odbywający tam szkolenia. Obiekt był budowany m.in. przez osadzonych.
Na terenie Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim i Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach Oddział Zamiejscowy w Sulejowie zorganizowano zajęcia dla uczniów trzecich klas szkół średnich o profilu mundurowym. Cel to przybliżenie specyfiki służby. W zajęciach wzięło udział ponad stu uczniów.
Zmieniły się zasady realizowania e-recept. Od soboty pacjenci będą mogli wykupić leki w ciągu 365 dni, a nie jak do tej pory - w ciągu 30 dni. Wydłużony czas na realizację nie dotyczy wszystkich leków. E-recepty na antybiotyki trzeba będzie zrealizować w ciągu 7 dni, a na leki psychotropowe w czasie 30 dni. Nowy system niepokoi farmaceutów.
Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie do Polski przyjechało na wakacje blisko pięćdziesięcioro dzieci z Mołdawii. Goście jeden dzień spędzili ze Służbą Więzienną.
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.
Dzięki plutonowemu Tomaszowi Czabańskiemu, funkcjonariuszowi Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Piotrkowie, zatrzymano dwóch pijanych kierowców. Pracownik aresztu doznał niestety obrażeń ciała, w efekcie jest teraz wyłączony ze służby.
Fizjoterapeuci z całego kraju, w tym również ci w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli strajk włoski, polegający na bardzo skrupulatnym wykonywaniu swoich obowiązków. Pacjenci, mimo poparcia protestu, skarzą się na długi czas oczekiwania na zabiegi.
Zdaniem niektórych lekarzy nawet połowa pacjentów, którzy zgłaszają się do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w ogóle nie powinna tam trafić. Powód? Problemy, z jakimi się zgłaszają są, delikatnie ujmując, błahe.
Rozpoczęły się prace remontowe w budynku Przychodni nr 4 w al. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie. Prace potrwają do końca lipca i będą kosztować ponad 660 tysięcy złotych.
Od 1 kwietnia w systemie państwowego ratownictwa medycznego będą jeździć tylko publiczne karetki. W związku z tymi zmianami karetki szpitala z Piotrkowa będą też obsługiwać rejon bełchatowski. O zmianach w czwartek mówili: Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Marek Konieczko, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.