Artykuły do tagu: apteki

Białe plamy na samorządowej mapie Polski - gdzie w Polsce znikają apteki?
2000. Tyle aptek zniknęło z mapy Polski od 2018 roku [1], czyli od ostatnich wyborów samorządowych. Niechlubny poczet „znikających aptek” otwiera województwo dolnośląskie, za nim plasuje się łódzkie i podkarpackie. Dostęp do aptek, czyli do produktów ratujących zdrowie i życie, stanowi o jakości życia mieszkańców. Przy utrzymującej się tej tendencji spadkowej w województwie dolnośląskim do 2051 roku znikną wszystkie apteki.
Od środy możliwe szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach
Od środy, po spełnieniu określonych warunków, istnieje możliwość wykonywania szczepień przeciw COVID-19 w aptekach.
W Polsce w 2019 roku zniknęły 533 apteki, prawie 100
W wyniku reformy "Apteka dla aptekarza" w 2019 r. ubyły w Polsce 533 apteki, a o kolejne 98 zwiększyła się liczba aptek uśpionych, czyli niedziałających, ale posiadających ważną licencję - wynika z raportu firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.
Będziemy mieć rok na wykupienie leków
Zmieniły się zasady realizowania e-recept. Od soboty pacjenci będą mogli wykupić leki w ciągu 365 dni, a nie jak do tej pory - w ciągu 30 dni. Wydłużony czas na realizację nie dotyczy wszystkich leków. E-recepty na antybiotyki trzeba będzie zrealizować w ciągu 7 dni, a na leki psychotropowe w czasie 30 dni. Nowy system niepokoi farmaceutów.
W jakich godzinach pracują apteki na terenie gminy Wola Krzysztoporska?
Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim ustaliła harmonogram godzin pracy aptek ogólnodostępnych oraz punktów aptecznych funkcjonujących na terenie powiatu piotrkowskiego. Jak to wygląda na terenie gminy Wola Krzysztoporska?
Region: Nocą tylko w Radomsku
W nocy w powiecie radomszczańskim leki można kupić jedynie w dyżurującej aptece w Radomsku. Co mają zrobić mieszkańcy innych miejscowości w powiecie?
“W ostatnim czasie w kontaktach z mieszkańcami miasta spotkałem się z pytaniami i postulatami w sprawie utylizacji leków przeterminowanych i postępowania z lekami niewykorzystanymi. (...) Odpady medyczne powstające w gospodarstwach domowych, z powodu braku informacji, jak z nimi postępować, bądź pełnej świadomości, co do zagrożeń dla życia i zdrowia, wyrzucane są do śmieci...”
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat