Reklama

Artykuły do tagu: służba zdrowia

Nowy sprzęt w szpitalu wojewódzkim
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim z nowym sprzętem medycznym i technicznym. Urządzenia zaprezentowano w czwartek (09.12.2021), w obecności władz województwa łódzkiego, które także miało swój wkład w jego zakupie.
Życzenia i brawa dla przedstawicieli ochrony zdrowia w Światowym Dniu Zdrowia
W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.
Pielęgniarki boją się agresywnych pacjentów
Przepychanki, szarpanie i groźby - większość pielęgniarek z taką agresją spotyka się na o dzień w pracy. Często pracują ponad siły, bo nie ma jak załatać braków kadrowych. W rozładowaniu stresu ma im pomóc psycholog - o taką opiekę w miejscu pracy apelują do Ministra Zdrowia
Raport: Polacy wydają niemal 10 mld zł rocznie na zdrowie z własnej kieszeni
Polacy wydają niemal 10 mld rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne. To oznacza, że wykładamy z własnej kieszeni jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu 7 lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Będziemy mieć rok na wykupienie leków
Zmieniły się zasady realizowania e-recept. Od soboty pacjenci będą mogli wykupić leki w ciągu 365 dni, a nie jak do tej pory - w ciągu 30 dni. Wydłużony czas na realizację nie dotyczy wszystkich leków. E-recepty na antybiotyki trzeba będzie zrealizować w ciągu 7 dni, a na leki psychotropowe w czasie 30 dni. Nowy system niepokoi farmaceutów.
Prezydent Piotrkowa napisał list do Marszałka w sprawie szpitali
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.
Fizjoterapeuci w Piotrkowie Trybunalskim popierają ogólnopolski protest
Fizjoterapeuci z całego kraju, w tym również ci w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli strajk włoski, polegający na bardzo skrupulatnym wykonywaniu swoich obowiązków. Pacjenci, mimo poparcia protestu, skarzą się na długi czas oczekiwania na zabiegi.
Sorry, ale w SOR-ach ratuje się życie!
Zdaniem niektórych lekarzy nawet połowa pacjentów, którzy zgłaszają się do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w ogóle nie powinna tam trafić. Powód? Problemy, z jakimi się zgłaszają są, delikatnie ujmując, błahe.
Remont budynku przychodni w Al. Armii Krajowej w Piotrkowie
Rozpoczęły się prace remontowe w budynku Przychodni nr 4 w al. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie. Prace potrwają do końca lipca i będą kosztować ponad 660 tysięcy złotych.
Piotrkowskie karetki będą obsługiwać 300 tysięcy mieszkańców
Od 1 kwietnia w systemie państwowego ratownictwa medycznego będą jeździć tylko publiczne karetki. W związku z tymi zmianami karetki szpitala z Piotrkowa będą też obsługiwać rejon bełchatowski. O zmianach w czwartek mówili: Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego i Marek Konieczko, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat