Advertisement

Prezydent Piotrkowa napisał list do Marszałka w sprawie szpitali

ePiotrkow Poniedziałek, 08 lipca 2019897441
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.
fot. archiwum epiotrkow.plfot. archiwum epiotrkow.pl

- Z wielkim niepokojem przyjąłem informację o możliwości likwidacji Oddziału Ginekologiczno – Położniczego i Noworodków w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, co mogłoby spowodować brak w Piotrkowie Trybunalskim, mieście liczącym 73 tys. mieszkańców i w powiecie piotrkowskim liczącym 91 tys. mieszkańców, takich oddziałów, a tym samym mieszkańcy byliby pozbawieni szpitalnej w tym zakresie – czytamy w piśmie prezydenta Piotrkowa do marszałka województwa.

 

- Pragnę nadmienić, iż przez wiele lat jako samorząd gminny wspieramy oba szpitale udzielając dotacji na zakup sprzętu i wyposażenia. Na przestrzeni ostatnich lat udzielono wsparcia w wysokości:

- Samodzielnemu Szpitalowi Wojewódzkiego – 850.000 zł

- Powiatowemu Centrum Matki i Dziecka -  1.022.000 zł – pisze prezydent Krzysztof Chojniak, który apeluje o utworzenie wspomnianych oddziałów tak, aby mieszkańcy nie zostali pozbawieni niezbędnej opieki.

 

 

 


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

skoro w polsce ~skoro w polsce (Gość)10.07.2019 08:18

mamy jakies 935 szpitali na 38mln. Polaków oraz jakies 10 tys. parafi na 10 mln. praktykujących, to jeśli wierzyć statystykom 4x łatwiej jest trafić na cmentarz niż do lekarza

01


tyle w temacie ~tyle w temacie (Gość)09.07.2019 09:49

Dyrektor Rakowskiej do wymiany. Zobaczcie jak jest zarządzany szpital w Radomsku przez Pana Kagankiewicza, zobaczcie jak wygląda tam oddział położniczo ginekologiczny i porodówka. Możecie wbić sobie w google. Każda kobieta rodzi w osobnym pokoju w którym jest fotel z masażem leżanka łazienka umywalka prysznic, pokoje rodzinne po porodzie wyglądają jakbyśmy byli w domu, sofa stolik, miejsce dla odwiedzających wydzielone w którym są sofy, stolik a tu w Piotrkowie co? Dno i wodorosty. Szpitalem nie powinien zarządzać lekarz tylko dobry menadżer, albo się jest dobrym lekarzem albo dobrym menadżerem, nie ma dwa w jednym. Jak to jest że w takim mieście jak Piotrków nie ma porządnej porodówki i kobiety uciekają rodzić do Radomska bo tam są warunki. Wstyd jak nie wiem ale dopóki będziemy trzymać stary zarząd szpitala nic się nie zmieni. Umówcie się Panowie Prezydenci z Panem Kagankiewiczem na zwiedzanie szpitala w Radomsku i zobaczycie jak to powinno wyglądać.

101


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)09.07.2019 13:13

Kiedy będzie obiecany basen ty z Łódzkiej !!!

60


Naprawdę! ~Naprawdę! (Gość)09.07.2019 12:59

Zuch ten nasz Prezydent!

61


gość ~gość (Gość)09.07.2019 10:13

Czy ta roswelta aż do bujne będzie kiedyś przejezdna

41


Pytam się: po co? ~Pytam się: po co? (Gość)09.07.2019 11:43

Skoro Piotrków zawierzony Najświętszej Panience? To przecież nie ma co pisać do jakiegoś tam marszałka! I tak nic na się nie stanie. Szkoda było energii na taki tytaniczny wysiłek!

81


ok ~ok (Gość)09.07.2019 11:34

Pan Prezydent niech napisze jeszcze w sprawie ulic W. Polskiego , Rakowskiej, Roosevelta, Żelaznej - tak wiem to szczegół jak ma się państwową limuzynę , ale większość z nas ma swoje prywatne auta.

51


gość ~gość (Gość)09.07.2019 06:57

Ile razy jeszcze będzie ten odział przenoszony z rakoskiej na rosvelta parodia I żenada

91


facet z prowincji rakowskiej ~facet z prowincji rakowskiej (Gość)09.07.2019 09:40

Piotrków zawierzony Matce Bożej i co szpitali nie będzie? Matka Boża na złość zrobiła? Boże jak w średniowieczu, nie trzeba zawierzać a zarządzać mądrze.

81


gość ~gość (Gość)09.07.2019 09:29

Dzieci będziemy leczyć w nowo powstałej mediatece A jak trzeba będzie rodzic to tymi.rowerami ciężarną żonę przetransportujemy do łodzi czy Radomska po prostu ustawę o głupocie trzeba zwiększyć

92


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat