W ostatnim czasie w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim trwały intensywne prace przy dużym remoncie tamtejszego ambulatorium z izbą chorych. Te działania dobiegły już końca, a funkcjonariusze podzielili się ich efektem między innymi w mediach społecznościowych.
Koniec roku do intensywny czas, jeśli chodzi o nabór do służby więziennej, także w Piotrkowie Trybunalskim. Areszt Śledczy przy ul. Wroniej przechodzi obecnie proces częściowej wymiany kadry. Grono pracowników przechodzi na emeryturę, więc zwolniły się etaty, które trzeba uzupełnić. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca za murami więzienia i okazuje się, że to nie tylko czuwanie nad tym, by żaden osadzony nie wydostał się z celi.
Za kilka dni matura, a co dalej? - Takie pytanie zadaje sobie zapewne wielu uczniów, którzy w tym roku zmierzą się z egzaminem dojrzałości. Konkretną ofertę ma dla nich Służba Więzienna oraz Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Maturzystom z Bujen zaprezentowali ją pracownicy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który kierował bmw mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W zatrzymaniu pomógł funkcjonariusz Służby Więziennej, który w przejeżdżającym aucie rozpoznał mężczyznę. Wcześniej widział go na parkingu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie oddają krew. W pierwszej kolejności do stacji krwiodawstwa zgłosili się ozdrowieńcy, którzy chcą w ten sposób wspomóc lekarzy i pielęgniarki ze szpitali jednoimiennych.
W czwartek (23 lipca) w sulejowskim Oddziale Zamiejscowym Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyło się spotkanie robocze funkcjonariuszy Służby Więziennej odpowiedzialnych za działanie Systemu Dozoru Elektronicznego (SDE) w kraju. Naradzie przewodniczył dyrektor biura dozoru elektronicznego Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. SDE gen. Paweł Nasiłowski, który wręczył funkcjonariuszem specjalne listy gratulacyjne od ministra za zapewnieni sprawnego funkcjonowania systemu w okresie pandemii.
Pracownicy i funkcjonariusze piotrkowskiej jednostki penitencjarnej postanowili wesprzeć schronisko i w kilka dni zebrali ponad 250 kg karmy dla psów i kotów. W środę 27 maja pomoc została przekazana schronisku dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie.
Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.
Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna podejmują kolejne działania chroniące przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 19 marca obowiązuje całkowite ograniczenie wizyt we wszystkich zakładach penitencjarnych.
W polskich więzieniach dotychczas nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Zgodnie z zaleceniami sanepidu osadzonych, którzy przed umieszczeniem w zakładzie karnym przebywali w krajach, gdzie występuje koronawirus, zostali poddani profilaktycznej obserwacji w warunkach izolacji. Wszyscy nie mają objawów choroby.