Wojewoda łódzki wspiera Rozprzę w staraniach o odzyskanie praw miejskich. Tobiasz Bocheński nie tylko wydał pozytywną opinię pod względem prawnym, ale także poparł starania władz gminy.
W czasie działań wojennych w 1939 roku linia obrony Piotrkowa i Łodzi została wzmocniona bunkrami, a jeden z nich znajduje się w Rozprzy. To tzw. schron tradytorowy dwustronny, wyposażony w strzelnice na dwa ciężkie karabiny maszynowe.
Blisko milion złotych pozyskała gmina Rozprza na rewitalizację cmentarza wojskowego w Milejowie. Pomysł renowacji tego miejsca to oddolna inicjatywa mieszkańców, dla których to miejsce ma wyjątkowe znaczenie.
Blisko 70 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, poparło pomysł zabiegania władz Rozprzy o ponowne uzyskanie praw miejskich. Urzędnicy już złożyli wniosek. Teraz wszystko w rękach Rady Ministrów.
Jeszcze tylko kilka dni potrwają konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie przywrócenia Rozprzy statusu miasta. Od ich wyniku zależy, czy Rozprza będzie miała szansę znów stać się miastem.
Policjanci z posterunku i w Rozprzy spotkali się z przedszkolakami w Trzepnicy. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Dzieci otrzymały również elementy odblaskowe.
Czy Rozprza pójdzie śladem Wolborza i również stanie się miastem? Taki plan mają władze gminy. W tym roku prace nad realizacją tego celu mają nabrać przyspieszania. Jak zapowiada wójt Janusz Jędrzejczyk, jego ambicją jest, aby 1 stycznia 2023 roku Rozprza znów została zaliczona w poczet polskich miast.
3 tysiące złotych może otrzymać każde gospodarstwo domowe na wymianę pieca w gminie Rozprza. Program dopłat już ruszył, a wnioski można składać do końca kwietnia.
Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy na jeden dzień zmieni się w punkt medyczny. Wykonywane będą tam bezpłatne badania profilaktyczne układu krążenia.