Advertisement

Artykuły do tagu: Milejów

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Cmentarza Wojennego w Milejowie (ZDJĘCIA)
Wydarzenie zorganizowano 11 listopada. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Niepodległości.
Rozkaz nie dotarł. Pamięć o tragedii sprzed 83 lat
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.
Kończą się prace w Milejowie
Kończą się prace przy rewitalizacji cmentarza wojennego w Milejowie. To miejsce, w którym spoczywają żołnierzy polegli w walce o szosę piotrkowską w 1939 roku.
Samolot przewożący skoczków, rozbił się w Glinie. Są ofiary śmiertelne [ZDJĘCIA]
Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie w okolicach miejscowości Glina, w gminie Wola Krzysztoporska. Z nieustalonych przyczyn doszło tam do wypadku lotniczego, w którym zginęły dwie osoby.
Trwa remont cmentarza wojennego
Prace remontowe na cmentarzu wojennym w Milejowie (gm. Rozprza) trwają od kilku dni pełną parą. To miejsce, dzięki renowacji, a także wymianie poszczególnych obiektów ma wkrótce zyskać zupełnie nowe oblicze. Władze gminy Rozprza podkreślają, że kultywowanie pamięci o poległych, leży w obowiązku wszystkich samorządów.
Odlotowy Dzień Dziecka w gminie Rozprza
Sportowy Klub Modelarski RC we współpracy z Urzędem Gminy w Rozprzy zorganizował wyjątkowy Dzień Dziecka. Na łąkach między Milejowem a Łazami Dużymi odbył się pokaz zdalnie sterowanych modeli samolotów oraz konkursy dla dzieci.
Milion złotych na renowację cmentarza w Milejowie
Blisko milion złotych pozyskała gmina Rozprza na rewitalizację cmentarza wojskowego w Milejowie. Pomysł renowacji tego miejsca to oddolna inicjatywa mieszkańców, dla których to miejsce ma wyjątkowe znaczenie.
Pamiętali o poległych pod Piotrkowem
Mieszkańcy gminy Rozprza oraz innych gmin powiatu piotrkowskiego uczestniczyli w niedzielę (5 września) w Mszy Świętej, upamiętniającej bitwę o Szosę Piotrkowską. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu spod kościoła parafialnego w Milejowie na cmentarz wojskowy, gdzie odprawiona została Eucharystia przy pomniku poległych żołnierzy.
Krewna przejechała dziecko. 8-latek zginął pod kołami samochodu
Piotrkowska prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Milejowie w gminie Rozprza. 8-letnie dziecko zginęło pod kołami samochodu.
18.06.2021 13:48
Wypadek w Milejowie
1 osoba została ranna w wypadku drogowym do jakiego doszło w piątek około 13 w Milejowie na drodze DK 91 z Piotrkowa do Rozprzy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat