Advertisement

Trwa remont cmentarza wojennego

ePiotrkowRegion Środa, 10 sierpnia 2022331223
Prace remontowe na cmentarzu wojennym w Milejowie (gm. Rozprza) trwają od kilku dni pełną parą. To miejsce, dzięki renowacji, a także wymianie poszczególnych obiektów ma wkrótce zyskać zupełnie nowe oblicze. Władze gminy Rozprza podkreślają, że kultywowanie pamięci o poległych, leży w obowiązku wszystkich samorządów.

Ładuję galerię...

Zakres prac na milejowskiej nekropolii obejmuje wymianę elementów betonowych na granitowe oraz odnowienie części metalowych i tabliczek granitowych.

Bardzo ważną rolą samorządu jest dbałość o pamięć tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny. Dlatego od kilku lat szukaliśmy środków aby odnowić to bardzo ważne miejsce dla naszej gminy. Dzięki otrzymanemu z budżetu państwa dofinansowaniu możemy przeprowadzić remont miejsca spoczynku ponad 600 żołnierzy Armii „Łódź” i „Prusy” – mówi wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk.

 

Na cmentarzu wojennym w Milejowie spoczywa  ponad 600 żołnierzy Armii „Łódź” i „Prusy”.

 

Na wykonanie opisywanych prac gmina Rozprza pozyskała z budżetu państwa ponad 950 tys. zł.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ar.t ~ar.t (Gość)10.08.2022 10:07

Brawa dla wójta ze umie współpracować z każdym. Cmentarz mijam codziennie i o takie miejsca należy dbać.

104


to należy do zad gmi ~to należy do zad gmi (Gość)10.08.2022 21:51

Wójcie gminy Rozprza Januszu Jędrzejczyku, czy wziąłeś pod uwagę renowację trawiastego grobu nieznanego żołnierza z tej samej Armii, vis-a-vis kapliczki cmentarnej i renowację grobów, również w tym miejscu, pierwszych nauczycieli w pierwszej szkole w Milejowie????????

51


goœć_ ~goœć_ (Gość)11.08.2022 11:55

Nie robili remontu - źle. Robią też źle.
Trochę rozwagi i szacunku dla czyjejś pracy. Pamięć o zmarłych a zwłaszcza o tych co walczyli za wolność jest naszym obowiązkiem.

40


Kombatant ~Kombatant (Gość)11.08.2022 08:14

Remont, remontem. Porządkowanie, porządkowaniem. Lecz firma, która wykonuje pracy, dokonała profanacji i zbeszzczeszczenia krzyży i cmentarza, wprowadzając tam ciężki sprzęt mechaniczny i niszcząc krzyże. Można i powinno się to zrobić w godny, kulturalny i z należytą czcią sposób. Czy ta sprawą zajmie się policja, prokuratura i sądy oraz ksiądz? Złamano bardzo wiele przepisów i paragrafów różnych ustaw. Nie tak powinno wyglądać przygotowanie grobów do modernizacji. To jest jedna sprawa. Druga - to cmentarz był pięknie utrzymany i w należytym porządku; czy ten remont ma sens i czy nie zachodzi tu paragraf o niegospodarności? Dobrze byłoby, aby prawnicy - prokuratorzy, adwokaci i sędziowie wypowiedzieli się na ten temat. No mi tu cuż mocno capu. I jeszcze jedna sprawa - do piotrkowian i władz Piotrkowa z prezydentem miasto i przewodniczącym rady miejskiej - tam spoczywają żołnierze, którzy byli obywatelami Polski i pochodzili z MAŁADECZNA i okolic. I co teraz z Białorusi mieszkający tam Polacy nie będą mogli przyjechać na groby swych przodków, bo brak jest tzw. partnerstwa miast; co dobrze zrobiliście zrywając z tym miastem przyjazne relacje? Oj, chyba nie? Pozdrawiam

33


Paweł ~Paweł (Gość)10.08.2022 20:58

25-30 domów miało by za ten milion nowoczesną pompę ciepła z instalacją fotow...
Żyło by się lżej i milej mieszkańcom Milejowa.
A tak poszedł milion na pamieć.........
Ale rozumiem to inne środki...
Nic z tym zrobić nie możem, niestety

14


Stachu ~Stachu (Gość)10.08.2022 21:00

Kiedyś my tam pili wino i leżeli pod brzozą... Piękne czasy.

11


Bobi ~Bobi (Gość)10.08.2022 09:38

Z tego co się orientuję, to wójt nie był zbytnio zainteresowany tym tematem.
Jeśli ktokolwiek z gminy pilnował tematu to była nią Pani Radna Krupa Jolanta.
A w artykule ani słowa . Panu wójtowi ciezko chyba przez gardło przechodzi .
Ale taka jest prawda .. Jak widać wójt przypisać sobie sukces to pierwszy ale np.temat fotowoltaiki, a dokładniej spieprzonego wniosku jakoś nie wziął na barki.
Do dziś nie wiemy kto odpowiedział za takie braki we wniosku, bo nawet nie potrafiono pozmieniać nazw gminy, bo to chyba system kopiuj wklej.
Tej gminie potrzeba nowego, normalnego wójta.

88


Alin ~Alin (Gość)10.08.2022 16:26

Pierwsi na otwarciu będą ci co lansują się a nie robią, czyli Macierewicz i Zięba a niby tacy patrioci.

83


wiesniak ~wiesniak (Gość)10.08.2022 12:17

Jak mozna jezdzic koparka po grobach.

83


goœć_ben ~goœć_ben (Gość)10.08.2022 11:44

Wystarczyłaby odnowa mogił. Ciekawe jakie będzie to nowe oblicze?

53


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat