Dwa samochody osobowe zderzyły się w niedzielne popołudnie na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie, na tzw. „Ryneczku”. W zdarzeniu ucierpiała 8-letnia dziewczynka.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił program „Zielony transport publiczny”. Pieniądze z niego na zakup elektrycznych autobusów chce pozyskać piotrkowski magistrat.
Pod wodzą Krzysztofa Przybylskiego treningi, po świąteczno-noworocznej przerwie, wznowili szczypiorniści Piotrkowianina.
Najprawdopodobniej w ciągu dwóch najbliższych tygodni zacznie funkcjonować odcinkowy pomiar prędkości na budowanej w Łódzkiem autostradzie A1. Mogą więc posypać się mandaty. Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, apelował do przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by zadbano o odpowiednie oznakowanie, a odcinkowy pomiar nie stał się zwyczajną „pułapką” na kierowców.
Podsumowanie wydarzeń 2020 roku.
Bramkarka Piotrcovii, Karolina Sarnecka, została zawodniczką grudnia w PGNiG Superlidze. To efekt znakomitej postawy w Chorzowie i podczas meczu we własnej hali z Mistrzem Polski MKS Perłą Lublin.
Radni Rady Gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie uchwalili zaproponowany przez wójta Romana Drozdka budżet gminy na rok 2021. Głosowanie nad uchwałą budżetową było poprzedzone spotkaniami w komisjach Rady oraz opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej, która sprawdziła projekt budżetu pod kątem finansowym. I – jak co roku – na inwestycje udało się wygospodarować pokaźną kwotę niemal 10 mln zł z perspektywą, że już w styczniu powiększy się ona o kolejnych kilka milionów.
23-letni szeregowy Mateusz Pirek, był świadkiem - tragicznego jak się później okazało - zdarzenia, w którym u zbiegu ulic Łódzkiej i Gęsiej potrącono 68-letnią kobietę. Mężczyzna jako pierwszy próbował pomóc poszkodowanej.
2020 rok był trudnym i niezwykle wymagającym czasem dla żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym także próbą gotowości żołnierzy do podjęcia walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina - do poniedziałku, 11 stycznia 2021 roku, osoby urodzone w 1953 roku i pobierające wcześniejszą emeryturę mają czas na złożenie wniosku o emeryturę powszechną na korzystnych zasadach.