Nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii – podkreśla główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka, który wystosował w środę apel o rozwagę i respektowanie przepisów prawa. Zapowiedział też kontrole.
Dowozy posiłków to bardzo dynamicznie rosnący rynek. W 2020 roku urósł aż o 42% i jest wart prawie 9,5 mld złotych. Mieszkając w Piotrkowie Trybunalskim można wejść w ten biznes w ciągu kilku tygodni i na start zacząć dostawy z dużym, rozpoznawalnym klientem - restauracją sieci McDonald’s.
Niedawno relacjonowaliśmy na naszym portalu konferencję prasową piotrkowskiego stowarzyszenia, które w budynku jednej z siłowni organizuje szkolenia i od dłuższego czasu zmagało się ze stałymi kontrolami i próbami zamknięcia działalności przez policję. Stowarzyszenie ogłosiło na ogólnopolskim portalu branży fitness, że spór zakończyli zwycięstwem. - Powinniśmy głośno mówić o patologii, która ma miejsce i jak widzimy po piotrkowskim przykładzie warto walczyć o swoje prawa, bo je mamy i trzeba o nich głośno przypominać! - powiedział Artur Cichecki, piotrkowianin i ekspert portalu megaforma.pl, z którym rozmawialiśmy o tej sprawie.
Kilkadziesiąt worków śmieci, stare opony części samochodowe a nawet muszlę klozetową, znaleźli w lesie uczestnicy społecznej akcji sprzątania lasów. W niedzielne popołudnie druhowie z OSP Podolin posprzątali okoliczne lasy.
Jest szansa, że ponownie będziemy mogli wypoczywać na terenie ośrodka w Bronisławowie. Dzierżawca obiektu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zaprasza do udziału w aukcji, której przedmiotem jest wydzierżawienie nieruchomości po kultowym porcie „u Łysego”. Ośrodek został zamknięty dla wypoczywających już dwa lata temu, a od tamtego czasu korzystają z niego tylko WOPR oraz jeden z łódzkich klubów regatowych.
We wtorek oraz środę możemy spodziewać się ograniczeń w ruchu na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Ma to związek z koniecznością pilnej naprawy nawierzchni bitumicznej na dwukilometrowym odcinku jezdni.
Grupa kilkudziesięciu osób z Piotrkowa i okolic, zebrała się w niedzielę (25 kwietnia) przed południem przy kąpielisku "Słoneczko", by posprzątać teren wokół niego oraz w rejonie jeziora Bugaj. "Uzbrojeni" w worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne, pracowali przez kilka godzin, dzięki czemu udało się im oczyścić spory teren.
Cerkiew prawosławna pw. Wszystkich Świętych powstała w latach 1844-1848, a na rok 1867 datowana jest jej rozbudowa. Do jej powstania przysłużyli się Grecy - wyznawcy prawosławia i jednocześnie uciekinierzy z Macedonii i północnej Grecji, którzy przybyli do Piotrkowa w połowie XVIII wieku. Swoją pierwszą parafię założyli tu w 1788 roku, na mocy królewskiego przywileju z roku 1764. Po ukazie cara Mikołaja zostali zmuszeni do podporządkowania się cerkwi rosyjskiej.
Europejski Tydzień Szczepień obchodzony jest co roku pod koniec kwietnia z inicjatywy Europejskiego Regionalnego Biura WHO. W tym roku obchody przypadają od 26 kwietnia do 2 maja pod hasłem „Zapobiegaj. Chroń. Zaszczep”, które ma promować w społeczeństwach – wśród rodziców i opiekunów dzieci, pracowników opieki medycznej, polityków i w mediach – wiedzę o tym, że szczepienia zapobiegają chorobom i chronią życie. Celem Europejskiego Tygodnia Szczepień jest zwiększenie wyszczepialności dzieci, młodzieży i dorosłych. Partnerami kampanii są m.in. UNICEF oraz Europejskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (ECDC).
Trwa projektowanie nowego budynku przedszkola w Sulejowie. W tej sprawie miejscy urzędnicy poprosili o opinię mieszkańców. W sulejowskim magistracie, przedstawiciele gminy przekazali następnie wykonawcy sugestie i uwagi, które zostaną uwzględnione w koncepcji branżowej obiektu. Propozycje sulejowian, takie jak większa powierzchnia na zieleń, również zostały przekazane projektantowi. Nowe przedszkole pasywne, które powstanie przy ulicy Opoczyńskiej będzie przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne oraz energooszczędne.