Zakończyła się budowa nowego parkingu w Piotrkowie. Miejsca postojowe powstały przy ul. Wojska Polskiego, tuż obok wiaduktu kolejowego.
Muzeum Marcepanów mieści się w samym centrum Piotrkowa Trybunalskiego, tuż przy Rynku Trybunalskim. Pomysł na utworzenie takiego miejsca zrodził się w 2014 roku na spotkaniu Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego, działającego przy filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wziął się z faktu, że patron Bractwa był miłośnikiem marcepana i właśnie jego powstawanie postanowiono upamiętnić.
Nie było niespodzianki w spotkaniu 13. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek. Piotrcovia odniosła ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie, pokonując ostatni w tabeli Ruch Chorzów 40:28 (21:10). Już po pierwszym kwadransie jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa drużyny Krzysztofa Przybylskiego.
„W krwawym polu srebrne ptaszę... o czym mówią pieśni powstania styczniowego” – taki tytuł nosi wystawa plenerowa, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja jest jednym z elementów upamiętniających 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Piotrkowianie bez ustanku angażują się w pomoc Ukrainie, która walczy rosyjskim najeźdźcą. W naszym mieście powstają - jak mówią wolontariusze - płomyki nadziei. Niosą one ukraińskim żołnierzom tak potrzebne ciepło.
Ten weekend upłynie pod znakiem odwiedzin u babci i dziadka. W sobotę będziemy świętować Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. W tym czasie wnuki będą w sposób szczególny dziękować za ich miłość i oddanie. Z tej okazji spytaliśmy piotrkowskich seniorów, co myślą o tym święcie.
Prognozy meteorologów się sprawdziły. W nocy do Piotrkowa znów zawitała zima. Padający śnieg spowodował trudne warunki na drogach. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.
8 stycznia w wieku 89 lat zmarła Anna Pędziwiatr, zasłużony pedagog, długoletnia dyrektor nieistniejących już obecnie piotrkowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 9. W poniedziałek odbędzie się jej pogrzeb.
Tym razem prezentujemy zestaw trzech książek trzymających w napięciu. Pierwsza z propozycji to coś z gatunku political-fiction z elementami kryminału. Bo czy zastanawialiście się, jak przebiegałoby śledztwo, gdyby nadal trwała pandemia? A do tego rządy zamieniałyby się w mordercze reżimy? Druga z propozycji to fascynujący i wciągający thriller psychologiczny. A do tego zestawu dorzucamy jeszcze powieść obyczajową.
W ręce piotrkowskich policjantów trafił 22-latek, który ze złości wybił szybę w jednej z piotrkowskich szkół. Wszystkiemu winna była kłótnia z dziewczyną.