Advertisement

Artykuły do tagu: świece

Pszczelarze świętowali w Rynku Trybunalskim
Za nami "najsłodsza" impreza w roku, czyli IX Piotrkowskie Święto Miodu. Pszczelarze zgromadzili się w Rynku Trybunalskim, by zaprezentować efekty pracy pszczelich rojów, nad którymi sprawują opiekę. Były więc miody w przeróżnej postaci, woskowe świece i nie tylko.
Piotrków pomaga [ZDJĘCIA]
Piotrkowianie bez ustanku angażują się w pomoc Ukrainie, która walczy rosyjskim najeźdźcą. W naszym mieście powstają - jak mówią wolontariusze - płomyki nadziei. Niosą one ukraińskim żołnierzom tak potrzebne ciepło.
Tworzą świece okopowe dla Ukrainy. Pomóc może każdy!
Piotrkowska grupa Sąsiedzi pomagają Ukrainie apeluje o niewyrzucanie świec oraz ich fragmentów. Mogą one bowiem być cenne dla obywateli Ukrainy, którzy wciąż bronią swojej ojczyzny przed najazdem rosyjskiego agresora. Dzięki przedstawicielom tej piotrkowskiej społeczności, zyskują drugie życie. Zbiórka materiałów wciąż trwa w kilku punktach na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.
Robią świece dla ukraińskich żołnierzy. Każdy może się przyłączyć do tej inicjatywy
Wspomagają walczących w Ukrainie. Ze zużytych puszek, świeczek i tektury wykonują świece tzw. okopowe, ratunkowe czy survivalowe. Służą one żołnierzom do ogrzania się, gotowania czy np. suszenia ubrań. Temperatura za oknem zaczyna spadać, idzie zima, więc teraz są one szczególnie potrzebne.
23.05.2022 08:07
Naturalne świece sojowe
Świece sojowe są świetnym produktem, który stał się bardzo popularnym w ostatnim czasie ze względu na swoje świetne właściwości. Jeszcze kilka lat temu jedyną alternatywą jeśli chodzi o bardziej naturalne rozwiązania pod względem stosowanych materiałów do produkcji, wobec świec parafinowych były drogie świeczki z wosku pszczelego.
12.05.2018 17:13
Noc muzeów w Piotrkowie
„Noc muzeów w oświeconym zamku” to sobotnie wydarzenie organizowane przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat