Advertisement

Artykuły do tagu: miód

Pszczoły zadomowiły się w nowych ulach
W lasku nieopodal Szkoły Podstawowej w Wolborzu utworzony został teren zieleni z ulami wraz ze ścieżką edukacyjną. Owady mają doskonałe warunki do produkcji miodu na ogrodzonym terenie, otoczonym starodrzewem lip i akacji.
Focusowe pszczółki dają radę
Od trzech lat piotrkowski Focus Mall działa na rzecz pszczół i dzikich zapylaczy. Pasieka składa się z 5 uli i jest zlokalizowana na dachu Focus Mall Piotrków Trybunalski. Powstała w 2019 roku w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem”. W tym roku zebrano ponad 83 litry miodu, który rozlano do 396 słoików o pojemności 210 ml. W ciągu ostatnich trzech lat powstało niemal 234 litry złocistego nektaru. W minionym sezonie po raz pierwszy pojawił się też unikalny i dostępny tylko lokalnie miód akacjowy i lipowy z nutą rozchodnika, którego całe pole pokrywa dach galerii.
04.08.2022 09:13
Miód malinowy
Miód malinowy to wyjątkowy produkt, ponieważ jest on jednym z najrzadziej pozyskiwanych miodów. Dlaczego? odpowiedź jest bardzo prosta.
Rynek Trybunalski zmieni się w krainę miodem płynącą
Już po raz ósmy na piotrkowskiej starówce będzie można skosztować pysznych miodów, czy zakupić słodkie produkty od wystawców. To za sprawą Piotrkowskiego Święta Miodu. Imprezę zaplanowano na niedzielę (24.07.2022).
Miodobranie na dachu Focus Mall (zdjęcia)
To pierwsze w tym roku zbiory miodu po zimowaniu pszczół.
Miodobranie w miejskiej pasiece
W czwartek odbyło się drugie miodobranie z miejskiej pasieki znajdującej się przy ul. Żwirki w tym roku. Poprzednio jej opiekun zebrał owoce pracy pszczół na początku czerwca.
Pszczoły na dachu Focus Mall mają się dobrze
Pięć uli znajduje się na dachu galerii Focus Mall w Piotrkowie. Mieszkające tam pszczoły dobrze przetrwały tegoroczną zimę. W poniedziałek przeprowadzono pierwszą wizytę gospodarska.
Inkubator pszczelarski w Wolborzu gotowy
Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej w Wolborzu już gotowy. W sobotę (5 grudnia) dokonano odbioru technicznego.
Pszczelarze z regionu będą się szkolić na nowoczesnym sprzęcie
Nowoczesny sprzęt dotarł do Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej w Wolborzu. Dzięki temu młodzi pszczelarze będą mogli się profesjonalnie przygotować do swojego przyszłego zawodu.
Miodobranie na dachu piotrkowskiej galerii
Ćwierć miliona pszczół zamieszkujących dach piotrkowskiego Focusa wykonało kawał dobrej roboty. W poniedziałek odbyło się kolejne już w tym roku miodobranie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat