Advertisement

Artykuły do tagu: pszczelarstwo

Święto Miodu w Piotrkowie
W tym roku już po raz ósmy możemy podziwiać i posmakować owoców pracy pszczelego roju. W Rynku Trybunalskim trwa VIII Piotrkowskie Święto Miodu.
Rynek Trybunalski zmieni się w krainę miodem płynącą
Już po raz ósmy na piotrkowskiej starówce będzie można skosztować pysznych miodów, czy zakupić słodkie produkty od wystawców. To za sprawą Piotrkowskiego Święta Miodu. Imprezę zaplanowano na niedzielę (24.07.2022).
Pszczoła w mieście - powstanie ogród dla owadów
Wolbórz dotrzymał ponad 61 tys. zł dofinansowania na projekt „Pszczoła w mieście - Ogrody przyjazne naturze”. Na terenie tamtejszej Szkoły Podstawowej utworzony zostanie teren zieleni wraz z bazą edukacyjną i ulami.
Pszczelarze z regionu będą się szkolić na nowoczesnym sprzęcie
Nowoczesny sprzęt dotarł do Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej w Wolborzu. Dzięki temu młodzi pszczelarze będą mogli się profesjonalnie przygotować do swojego przyszłego zawodu.
23.07.2020 08:15
Pszczelarze z Sulejowa
O znaczeniu pszczół dla natury i właściwościach leczniczych miodu nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Cieszyć może fakt, ż coraz więcej się o tym mówi i podejmuje różnorodne działania, aby hodowlę i ochronę pszczół spopularyzować. W naszym regionie coraz większego znaczenia nabiera ZS CKU w Sulejowie. Od kilku już lat szkoła kształci pszczelarzy na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych.
W Wolborzu powstanie inkubator pszczelarski
Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej to projekt, który powiat piotrkowski tworzy we współpracy z Lokalną Grupą Działania "Dolina Pilicy". W środę (15 maja) w wolborskim Centrum Kształcenia Ustawicznego podpisano umowę w sprawie dofinansowania tej inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego.
Słodka niedziela na piotrkowskiej Starówce
W tym roku Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim świętuje 80-lecie istnienia. W jubileusz ten doskonale wpisało się IV Piotrkowskie Święto Miodu. W Rynku Trybunalskim pojawili się właściciele pasiek z regionu, ale również zespoły, które zaprezentowały swój dorobek artystyczny.
Święto Miodu 2017 [GALERIA]
Akcesoria pszczelarskie, miód akacjowy, gryczany, lipowy i kwiatowy, miody pitne (w tym Trybunalski Trójniak w ogromnej, pięciolitrowej butli) , ziołomiody, czyli zioła zakonserwowane przez pszczoły, syropy, soki czy kawa po królewsku. Dosładzana - a jakże - miodem. Do godziny 19:00 w Rynku Trybunalskim wszystko to będzie można obejrzeć i - oczywiście - nabyć. Po raz trzeci w Piotrkowie obchodzimy Święto Miodu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat