Za nami "najsłodsza" impreza w roku, czyli IX Piotrkowskie Święto Miodu. Pszczelarze zgromadzili się w Rynku Trybunalskim, by zaprezentować efekty pracy pszczelich rojów, nad którymi sprawują opiekę. Były więc miody w przeróżnej postaci, woskowe świece i nie tylko.
W tym roku już po raz ósmy możemy podziwiać i posmakować owoców pracy pszczelego roju. W Rynku Trybunalskim trwa VIII Piotrkowskie Święto Miodu.
Już po raz ósmy na piotrkowskiej starówce będzie można skosztować pysznych miodów, czy zakupić słodkie produkty od wystawców. To za sprawą Piotrkowskiego Święta Miodu. Imprezę zaplanowano na niedzielę (24.07.2022).
Wolbórz dotrzymał ponad 61 tys. zł dofinansowania na projekt „Pszczoła w mieście - Ogrody przyjazne naturze”. Na terenie tamtejszej Szkoły Podstawowej utworzony zostanie teren zieleni wraz z bazą edukacyjną i ulami.
Nowoczesny sprzęt dotarł do Inkubatora Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej w Wolborzu. Dzięki temu młodzi pszczelarze będą mogli się profesjonalnie przygotować do swojego przyszłego zawodu.
O znaczeniu pszczół dla natury i właściwościach leczniczych miodu nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Cieszyć może fakt, ż coraz więcej się o tym mówi i podejmuje różnorodne działania, aby hodowlę i ochronę pszczół spopularyzować. W naszym regionie coraz większego znaczenia nabiera ZS CKU w Sulejowie. Od kilku już lat szkoła kształci pszczelarzy na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych.
Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej to projekt, który powiat piotrkowski tworzy we współpracy z Lokalną Grupą Działania "Dolina Pilicy". W środę (15 maja) w wolborskim Centrum Kształcenia Ustawicznego podpisano umowę w sprawie dofinansowania tej inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego.
W tym roku Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim świętuje 80-lecie istnienia. W jubileusz ten doskonale wpisało się IV Piotrkowskie Święto Miodu. W Rynku Trybunalskim pojawili się właściciele pasiek z regionu, ale również zespoły, które zaprezentowały swój dorobek artystyczny.
Akcesoria pszczelarskie, miód akacjowy, gryczany, lipowy i kwiatowy, miody pitne (w tym Trybunalski Trójniak w ogromnej, pięciolitrowej butli) , ziołomiody, czyli zioła zakonserwowane przez pszczoły, syropy, soki czy kawa po królewsku. Dosładzana - a jakże - miodem. Do godziny 19:00 w Rynku Trybunalskim wszystko to będzie można obejrzeć i - oczywiście - nabyć. Po raz trzeci w Piotrkowie obchodzimy Święto Miodu.