Advertisement
artykuł sponsorowany

Naturalne świece sojowe

Poniedziałek, 23 maja 2022
Świece sojowe są świetnym produktem, który stał się bardzo popularnym w ostatnim czasie ze względu na swoje świetne właściwości. Jeszcze kilka lat temu jedyną alternatywą jeśli chodzi o bardziej naturalne rozwiązania pod względem stosowanych materiałów do produkcji, wobec świec parafinowych były drogie świeczki z wosku pszczelego.

Naturalne świece sojowe

Sojowe świece, mają temperaturę spalania niż świece parafinowe. Wosk sojowy ma dłuższy czas topnienia, dlatego świece sojowe posiadają prawie dwukrotnie dłuższy czas stapiania w porównaniu ze świecami z parafiny. Uwalniają do otoczenia tylko niewielkie ilości dwutlenku węgla i palą się w zasadzie bez tworzenia się dymu.

 

Naturalne świece zapachowe

 

Świeczki sojowe wykonane są w pełni z surowców organicznych. Dzięki temu są zdrowe dla środowiska, co w obecnych czasach ma bardzo duże znaczenie. Wytwarzają dużo mniejszą ilość szkodliwych substancji podczas palenia. Wosk sojowy jest to utwardzony olej sojowy, który jest wegański i po prostu zdrowszy. Dodatkowo jest wzbogacony naturalnymi olejkami eterycznymi. Świece zapachowe naturalne to również doskonały pomysł na prezent.

 

Woski zapachowe sojowe to idealna alternatywa dla świec, które zapewniają intensywniejszy i bardziej wyrazisty zapach niż same świeczki. Imitacja czekoladek z wosku sojowego może posiadać całą gamę aromatów! Potrzebujesz do tego jedynie kominka.

 

Świeca sojowa — jakie ma zalety

Wosk sojowy w porównaniu do wyrobów parafialnych, jest on w pełni biodegradowalny, ponieważ soja to odnawialny surowiec. W związku z tym, że jest to produkt roślinny, to ulega biodegradacji, więc będzie rozkładany przez mikroorganizmy, nie obciążając więc środowiska odpadami, które zalegałyby przez setki lat. Sojowe świece zapachowe palą się czystym płomieniem, niemal bez sadzy i dymu. Nie wytwarza szkodliwych oparów, dlatego jest bardzo bezpieczny dla dzieci i dorosłych. Świece palą się nawet do 50% dłużej niż świece z parafiną!

Podsumowując — świece sojowe:

  • wydzielają aż o 90% mniej dwutlenku węgla,
  • są biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska naturalnego,
  • nie mają trujących i rakowórczych związków: formaldehydu, toluenu czy benzynu,
  • inie mają ryzyka poparzeń, ponieważ w przypadku wosku sojowego spalanie odbywa się w niższej temperaturze, ok 40oC,
  • są lepiej odczuwalne ze względu na naturalny aromat - wyczuwamy w nozdrzach tylko właściwą kompozycję zapachową, bez zapachu parafiny,
  • są bardziej wydajne - sojowa świeca pali się zwykle ok. 50% dłużej,
  • są łatwiej zmywalne z każdej powierzchni.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat