Ruszyły pierwsze prace, związane z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu al. Kopernika i ulicy Krakowskie Przedmieście. Instalacja ma być gotowa najpóźniej 20 grudnia.
Maraton Pisania Listów Amnesty International już po raz 11 odbywa się w piotrkowskim Gimnazjum nr 1. W inicjatywę zaangażowali się uczniowie, ale list w obronie osób, których prawa są łamane, może napisać każdy.
40 wystawców uczestniczy w wystawie gołębi rasowych, która odbywa się w ten weekend w Moszczenicy. W hali sportowej przy ul. Spacerowej można podziwiać około 30 ras tych ptaków.
Zmiana ordynacji wyborczej oraz przygotowania do przyszłorocznych wyborów były tematem sobotniej konferencji prasowej, zorganizowanej w Rynku Trybunalskim przez działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Wyłączono ujęcie w wody Szczukocicach w gminie Gorzkowice. Powodem są złe wyniki badania próbki wody pochodzącej z tego miejsca.
Dwie osoby podające się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej podstępem, pod pozorem kontroli zapchanych zlewów, weszli do mieszkania 81-letniej bełchatowianki. Ukradli pokrzywdzonej złotą biżuterię i uciekli.
Aż 45 razy od czwartku do piątkowego poranka wyjeżdżała piotrkowska straż pożarna. Interwencje miały związek, rzecz jasna, z pierwszym w sezonie atakiem zimy. W wielu gospodarstwach w powiecie nadal nie ma prądu i, co gorsza, jego dostawy zostaną wznowione dopiero jutro.
Wypadek przy skrzyżowaniu al. Sikorskiego i Concordii. Do zdarzenia doszło w piątek, około godziny 9:00.
Wystawa gołębi rasowych odbędzie się w weekend, 2-3 grudnia, w hali sportowej w Moszczenicy. To już trzecia edycja imprezy dedykowanej miłośnikom ptactwa.
Potrącenie pieszego w Sulejowie. Do zdarzenia doszło w środę po południu na wysokości mostu na krajowej dwunastce.