Już po raz drugi Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe zapraszają młodych genealogów do konkursu pod hasłem „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Jego celem jest opracowanie drzewa genealogicznego. Konkurs adresowany jest uczniów klas IV-VII szkół podstawowych. Dzięki piotrkowskiemu archiwum, dołączyć do zabawy mogą także mieszkańcy naszego regionu.
Od kilku dni nie działa strona Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Gdy w przeglądarce wpiszemy adres tej witryny, na ekranie pojawia się biała pole z niewielkim napisem "Przepraszamy - trwają prace techniczne".
Ulica Słoneczna w Wolborzu jest obecnie kompleksowo budowana. Władze miasta podkreślają, że ta inwestycja zdecydowanie poprawi komfort życia dla lokalnej społeczności, która jest skupiona wokół tutejszego osiedla mieszkaniowego.
Najbardziej utytułowany piotrkowski amatorski zespół piłkarski ponownie mistrzem. Barwil – Omega już na kilka kolejek przed końcem zapewnił sobie obronę tytułu. W miniony weekend zapadły jednak rozstrzygnięcia dotyczące pozostałych miejsc na podium.
Kinga Jaroniek wywalczyła tytuł międzynarodowej mistrzyni Polski kadetek. Zawodniczka Atletycznego Klubu Sportowego podczas rywalizacji w Chęcinach w kategorii 43 kg wygrała trzy walki, nie tracąc w nich ani jednego punktu.
Młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zajęli miejsce na podium w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne", zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.
Młodzież oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Skotnikach (gm. Aleksandrów) zyskją nową halę sportową. Dzięki temu młodzież będzie mogła w komfortowych warunkach uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego i nie tylko. Umowa w tej sprawie została już podpisana.
Sezon na kąpiele w lodowatej wodzie został oficjalnie zakończony przez grupę Wierzejskie Morsy. W niedzielne popołudnie członkowie tego klubu spotkali się na piotrkowskim Słoneczku, aby po raz ostatni w tym sezonie wspólnie morsować.
Gmina Czarnocin czyni starania o pozyskanie środków w ramach Polskiego Ładu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na wykonanie remontu parafialnej świątyni w Czarnocinie.
Bernardyni znani byli w Piotrkowie jeszcze przed powstaniem klasztoru, bowiem przybywali nad Strawę z klasztoru w Warcie. Dopiero w 1624 roku zapadła decyzja o wybudowaniu siedziby w Piotrkowie, mieście ważnym z politycznego punktu widzenia. Ziemie pod klasztor wykupił główny fundator – Florian Starczewski. Rok później zgodę na osiedlenie się zakonników wydał arcybiskup gnieźnieński.