Artykuły do tagu: piec

Aż 95 „kopciuchów” zniknie z terenu gminy Wola Krzysztoporska
Aż 95 starych pieców węglowych zniknie w tym roku z terenu gminy Wola Krzysztoporska z udziałem gminnej dotacji. „Kopciuchy” zamienione zostaną na nowe, ekologiczne źródła ciepła, a ich zakup samorząd wspomoże kwotą 5 tys.
Wola Krzysztoporska stawia na bezpieczeństwo
Jak zmieniała się gmina Wola Krzysztoporska w ciągu ostatnich pięciu lat? Urzędnicy podsumowali, co udało się zrobić w tym czasie dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Jesteś młodym kierowcą? Jak nie przepłacać za OC?
Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców jest droższe niż dla tych, którzy posiadają już historię ubezpieczeniową. Czy można obniżyć koszt OC? Rozwiązań jest kilka, m.in.: wybór odpowiedniego samochodu, płatność za polisę w całości, dopisanie do dowodu rejestracyjnego doświadczonego kierowcy, rozpoczęcie zbierania zniżek wcześniej i porównywanie ofert różnych towarzystw. Pamiętaj o tym, że bezpieczna jazda i brak szkód to najlepszy sposób na zdobycie zniżek i obniżenie składek w przyszłości.
Uratowali życie 9-miesięcznego Leona
Dzięki szybkim działaniom, a także współpracy służb, 9-miesięczny Leon trafił na czas pod opiekę medyków. Policjant, druh Ochotniczej Straży Pożarnej, dyżurny piotrkowskiej jednostki, a także personel medyczny stanęli na wysokości zadania, by nieść pomoc chłopcu. Dzięki temu mały Leon, pod opieką medyków dochodzi do zdrowia.
Najważniejsze zalety ubezpieczenia z ochroną bagażu podróżnego
Ubezpieczenie turystyczne to podstawowy element przygotowań do każdej podróży, zapewniający ochronę w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Taka polisa może obejmować zakresem ochrony kilka elementów – najczęściej są to koszty leczenia i transportu medycznego, NNW i OC. Coraz częściej spotyka się również ubezpieczenia z ochroną bagażu. Jakie korzyści zapewnia takie rozwiązanie?
Rola rzeczoznawcy samochodowego w procesie likwidacji szkód komunikacyjnych
W świecie ubezpieczeń komunikacyjnych, zarówno w zakresie OC jak i AC, kluczową rolę odgrywają rzeczoznawcy samochodowi. Ich wiedza i doświadczenie są nieocenione w procesie oceny szkód i ustalania kwot odszkodowań. Artykuł ten ma na celu przybliżyć rolę oraz znaczenie rzeczoznawców samochodowych, podkreślając ich wpływ na sprawiedliwe i efektywne rozstrzyganie spraw związanych z wypadkami i kolizjami drogowymi.
Niedługo sezon motocyklowy - policja apeluje
Choć do wiosny trzeba jeszcze chwilę poczekać, to ładna pogoda zapewne zachęci niektórych motocyklistów do powrotu na drogi po zimowej przerwie i rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2024. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemny szacunek na drodze dla wszystkich kierowców – tych na motocyklach i tych w samochodach.
Wymień piec na nowszy model. Gmina oferuje dotacje
Już 20 lutego wystartuje w gminie Wola Krzysztoporska nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę pieca w 2024 roku. Gminny system dopłat działa tu już piąty rok. Mieszkańcy mogą się starać o wsparcie w wysokości do 5 tys. zł na wymianę starego pieca węglowego.
Na Belzackiej remontują chodnik
Trwa remont chodnika po północnej stronie ulicy Belzackiej w Piotrkowie na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kobyłeckiego. Prace obejmują kompleksową wymianę starych płyt chodnikowych na kostkę betonową oraz obrzeży.
Przejście
Problemy z funkcjonowaniem aktywnego przejścia dla pieszych na ulicy Curie-Skłodowskiej w pobliżu piotrkowskiej mediateki. Urządzenia mające poprawić bezpieczeństwo nie zawsze spełniają swoje zadanie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat