By Kacper znów stanął na nogi!

Sobota, 22 kwietnia 20230
To ogromne szczęście, chyba nie potrafię więcej powiedzieć - tymi słowami Kacper Janiec podsumował akcję pomocy dla niego, jaka w sobotnie popołudnie została zorganizowana na boisku piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Ładuję galerię...

To było bardzo motocyklowe popołudnie w Piotrkowie. Piotrkowski Klub Motocyklowy Quo Vadis oficjalnie zainaugurował tegoroczny sezon. Była to także okazja, aby pomóc 19-letniemu Kacprowi, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi. Został sparaliżowany od pasa w dół i teraz potrzebuje kosztownej rehabilitacji. 

 

W akcję zaangażowała się społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, którego Kacper jest absolwentem. Szkoła wspólnie z piotrkowską filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz radą osiedla "Południe" zorganizowała festyn, podczas którego można było wesprzeć Kacpra. Były słodkości, atrakcje dla dzieci i licytacje. Do wsparcia nastolatka zachęcał także Minionek.

Zrobiliśmy to wszystko, aby pomóc Kacprowi stanąć na nogi. To jest najważniejsze. Serdeczne słowa podziękowania dla pracowników piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, którzy "przychylili nam tutaj nieba", aby wspólnie zorganizować to przedsięwzięcie. Kacprowi może pomóc rehabilitacja. Taki tygodniowy turnus to aż 4 tysiące złotych. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Każda kwota się liczy. Zbierajmy, zbierajmy, zbierajmy, bo kropla drąży skałę - podkreślała Lidia Łopusiewicz, dyrektor ZSP nr 2.

 

Sam Kacper był niezwykle wzruszony całą akcją. 

Czuje ogromne szczęście, że tak wiele osób się tu zebrało. Jest pod wrażeniem, że tak wielu ludzi się zorganizowało, aby mi pomóc - mówił łamiącym się głosem Kacper. - Pasję do motocykli i motoryzacji mam od dzieciństwa. Można powiedzieć, że wychowałem się w garażu. Jeśli chodzi o wypadek, to sam nie wiem, jak to się stało. Samego momentu wypadku nie pamiętam. Wypadłem z toru, złamałem kręgosłup i życie od tamtego czasu jakoś się toczy. Kiedy jeżdżę na rehabilitacje i konsultacje, to lekarze co rusz znajdują nowe partie mięśni, które chcą zacząć działać. Jest szansa na to, żeby stanąć na nogi, ale potrzeba jest bardzo dużo rehabilitacji - mówił Kacper. 

Kacpra wspomóc można przez fundację Avalon. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat