Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał gminie Sulejów 2,5 mln zł na budowę kładki nad Pilicą. O projekcie rozmawiano podczas wtorkowej sesji.
Pandemia koronawirusa wywołała ogromny kryzys gospodarczy i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ogrom osób pozostało z dnia na dzień bez źródła generowania dochodu. Wielu Polaków straciło pracę, inni potrzebują finansowego wsparcia, by móc utrzymać własne biznesy. Większość utraciła płynność finansową albo ta została przynajmniej znacznie zachwiana.
Transmisja danych to zagadnienie dobrze znane każdej firmie, która swoje działania prowadzi podążając za rozwiązaniami, jakie dają nowe technologie w biznesie.
Aleja 3 Maja, wiodąca do Parku im. ks. J. Poniatowskiego to jedna z bardziej urokliwych piotrkowskich ulic. Została tak nazwana dla uczczenia 198. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. O jej dziejach od czasów, kiedy była główną i najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta i nosiła nazwę Alei Aleksandryjskiej oraz piotrkowianach zaangażowanych w tworzenie pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, przeczytacie w książce Pawła Kendry "Znam takie miejsca… Gawędy o ulicach i placach Piotrkowa Trybunalskiego”.
Po raz 229. obchodzimy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do jej dziedzictwa odwoływały się kolejne pokolenia Polaków walczących o niepodległość i do dziś obok 11. listopada jest najważniejszym świętem patriotycznym w kraju. O znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, okolicznościach jej przegłosowania oraz osobach związanych z Piotrkowem i zaangażowanych w jej powstanie mówią piotrkowscy historycy.
W obliczu panującej pandemii, okolicznościowa naklejka z 1915 roku ma symbolicznie połączyć piotrkowian podczas tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do udostępniania grafiki, będącej hołdem dla pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, zaprasza piotrkowski Urząd Miasta. Jej autorem jest piotrkowianin, który zmarł w wyniku szerzącej się wówczas epidemii.
Pasażerowie będą mogli ponownie korzystać z busów na trasie Piotrków - Bełchatów już od poniedziałku, 4. maja. Od 23go kwietnia wszystkie połączenie między dwoma miastami były zawieszone, kiedy to ze względu na epidemię koronawirusa prywatny przewoźnik przerwał działalność.
Poczta Polska, w związku ze zbliżającym się terminem wyborów prezydenckich, wystąpiła drogą elektroniczną do włodarzy gmin o udostępnienie spisu wyborców. Taki wniosek wpłynął też do Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Nasz magistrat nie przekaże jednak danych osobowych mieszkańców. Dlaczego? To szczegółowo wyjaśnia sekretarz miasta Bogdan Munik, których odsyła do Konstytucji RP i ustawy Ordynacja wyborcza.
Odszkodowanie przyznane w związku z nieszczęśliwym wypadkiem zazwyczaj postrzegane jest jako coś oczywistego, co należy się każdemu poszkodowanemu. Niestety, w praktyce coraz trudniej otrzymać takie świadczenie, a pokrzywdzone osoby muszą na własną rękę dochodzić sprawiedliwości.
Odcinki 15 dróg Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zostaną zmodernizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie w wyniku podziału środków w ramach tegorocznej puli dla województwa łódzkiego przyznano limit w wysokości 145 mln zł.