Urząd Gminy Czarnocin poinformował, że w związku z koniecznością pilnej naprawy, przejazd kolejowy w ciągu drogi Czarnocin - Bieżywody został zamknięty dla ruchu samochodowego w trybie awaryjnym.
Dwadzieścia miejsc dla uchodźców wojennych zostało przygotowanych w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszeniu. Punkt przejściowy powstał w tym miejscu, m.in. w związku z bezpośrednim sąsiedztwem trasy S-8.
20 marca, o godz. 8.00, w jednostkach ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, strażacy uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy stracili życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, w trakcie służby w dniach wojny.
Piotrkowska Hala Targowa miała pomóc miastu odbudować status sprzed wojny. Dać impuls do odbudowy przemysłu i handlu. Dlatego też na jej budowę zaciągnięto niebotyczny, jak na tamte czasy, kredyt w wysokości niecałych dwóch milionów dolarów. Inwestycja miała rozmach, a piotrkowska hala miała być jedną z czterech tego typu budowli w kraju.
Zwłoki mężczyzny zostały odnalezione przez strażaków. Brali oni udział w gaszeniu pożaru.
Strażacy uczczą minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy. Apel w tej sprawie wystosował Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.
Porozumienie dotyczące utrzymania sulejowskich plaż podpisane. Zostało ono sygnowane przez burmistrza Sulejowa - Wojciecha Ostrowskiego i Magdalenę Filipiak – dyrektora Zarządu Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim.
Na ten weekend polecamy przede wszystkim bardzo udany literacki debiut w kategorii kryminału. To powieść prawniczki Anny Górnej. Czy uda jej się dojść do takiej pozycji, jaką osiągnął inny piszący prawnik Remigiusz Mróz? Jest na to spora szansa. Zestaw, jak zawsze, składa się z trzech propozycji, dlatego polecamy zapoznać się z każdą z nich.
Zajęcia, które odbywać się będą w Domu Kultury w Moszczenicy, poprowadzi Paweł Filipek - muzyk, nauczyciel oraz instruktor w orkiestrze dętej z Grocholic.
W piątek w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznego pożaru torfowisk w okolicach jeziora Bugaj w Piotrkowie. Kłęby czarnego dymu było widać aż z drugiego końca miasta.