Kilka miesięcy temu Robert Dorosławski obiecał, że częstochowski Teatr im. Mickiewicza znów będzie gościł na piotrkowskiej scenie i… słowa dotrzymał. W ubiegłą niedzielę, 29 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury piotrkowianie mogli zobaczyć jedno z najpopularniejszych obecnie przedstawień wspomnianego teatru z Częstochowy, mianowicie spektakl poetycki w wykonaniu znakomitego aktora, Piotra Machalicy, zatytułowany “Stachura”.
- Nareszcie! - odetchnęli z ulgą kierowcy korzystający z piotrkowskiego skrzyżowania Zawodzie -Słowackiego. Skręt z ulicy Zawodzie w kierunku centrum będzie teraz drogą z pierwszeństwem. Dlaczego to takie ważne?
Aby niepełnosprawni nie czuli się wyobcowani wiele stowarzyszeń i instytucji próbuje im pomóc organizując np. konkursy. Niestety okazuje się, że na przeszkodzie staje im ludzka głupota.
Wczorajsze spotkanie ekstraklasy szczypiornistów pomiędzy Piotrkowianinem a Chrobrym Głogów na długo zapadnie w pamięci kibiców oraz zawodników i trenerów obu drużyn.
Zastanawianie się, czy krzyże powinny znaleźć się w szkołach, czy może z nich zniknąć, trochę przypomina dyskusję o wyższości jednych świąt na drugimi. Sprawdziliśmy, jak na ten problem patrzą piotrkowscy księża - przedstawiciele trzech kościołów.
Sitar, flet indyjski, gitary i perkusja - to instrumenty, na których w czwartek (3 grudnia) zagrają muzycy The Lucyan Group w siedzibie piotrkowskiego Ośrodka Działań Artystycznych przy ulicy Sieradzkiej 8. Tego samego dnia i w tym samym miejscu rozpocznie się Świąteczny kiermasz sztuki.
Radomszczańscy policjanci pojechali do jednego z domów w centrum miasta, gdyż - według informacji - miały znajdować się tam narkotyki. Kryminalni wzięli ze sobą przeszkolonego psa, który - jak informuje Aneta Komorowska z miejscowej KPP - znalazł ukryte torebki z amfetaminą.
Czy uczniowie, którzy z różnych powodów nie ćwiczą na zajęciach wychowania fizycznego zagrają niedługo w szachy? To jedna z propozycji posła Roberta Telusa zawarta w interpelacji złożonej do minister edukacji.
Przymusowa prostytucja i handel ludźmi oraz pomoc ofiarom tych zjawisk to problematyka spotkania, które odbyło się w galerii „U Panien” w Piotrkowie. W spotkaniu uczestniczyły grupy księży, młodzieży i dorosłych, a poprowadziła je Barbara Filipak z niemieckiej poradni dla migrantek.
Kamienica pod numerem 6 przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej wygląda dziś pięknie. Niepiękne jest to, co się w niej stało. Współwłaściciel kamienicy i administrator w jednej osobie wszedł do mieszkania pod nieobecność lokatora. Wyrzucił jego rzeczy do piwnicy, a starą sukę Dianę przywiązał do trzepaka na podwórku. Dziś niepełnosprawny mężczyzna tuła się między służbową pakamerą na jedenastym piętrze wieżowca i klitką Tadeusza Siwego z sąsiedniej kamienicy.