Wśród najpopularniejszych nietolerancji można wyróżnić te związane z niedoborem słynnej laktazy – enzymu rozkładającego disacharyd laktozę do glukozy i galaktozy. Inną występującą coraz częściej nietolerancją jest nietolerancja fruktozy, monosacharydu powszechnie występującego m. in. w wielu owocach. Istnieje też najmniej jak dotąd poznana nietolerancja. Mowa tu o nietolerancji histaminy, a więc aminy będącej podstawowym elementem reakcji zapalnych, związanych z alergią, a zatem z przeciwciałami w klasie IgE.
Młoda mama dwojga dzieci nie zostaje obsłużona w sklepie. Chwilę później piotrkowianka słyszy wulgaryzmy pod swoim adresem ze strony robotnika pracującego na rusztowaniu. Czy powodem tak skandalicznych zachowań był kolor włosów kobiety?
Na twitterze Roberta Biedronia pojawił się dziecięcy rysunek patriotyczny. Jego autorką okazała się 9-letnia Hania z Piotrkowa Trybunalskiego.
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Filmowym pn. „Nie rozróżniam, nie odróżniam, nie segreguję, nie prześladuję – TOLERUJĘ!” pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia organizowanym w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS.
Zabójstwo Polaka w Ełku. Zamieszki w tym samym mieście. Pobicie Pakistańczyka w Ozorkowie pod Zgierzem, zdemolowany lokal w Lubinie, obywatel Bangladeszu pobity we Wrocławiu. Po serii ostatnich wydarzeń postanowiliśmy sprawdzić, czy w Piotrkowie można w ogóle spotkać się z przypadkami ksenofobii, rasizmu i... czy ludzie są przyjaźni dla obcokrajowców?
Zamiast mundurów – kolorowe i przeróżne przebrania. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Wincentego Witosa trwają obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji i Równości. Akcję organizują pedagog szkolny, lider zespołu przedmiotów przyrodniczych oraz samorząd uczniowski.
Już jutro odbędzie się w Warszawie EUROPRIDE. Głównym jej elementem będzie parada gejów, lesbijek oraz osób transseksualnych. Główne hasła organizatorów imprezy to Wolność, Równość i Tolerancja.
Zastanawianie się, czy krzyże powinny znaleźć się w szkołach, czy może z nich zniknąć, trochę przypomina dyskusję o wyższości jednych świąt na drugimi. Sprawdziliśmy, jak na ten problem patrzą piotrkowscy księża - przedstawiciele trzech kościołów.