W Piotrkowie Trybunalskim, na "orliku" przy ul. Broniewskiego 5 odbyły się we wtorek (22 października) finały powiatowe Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”. Młodzież z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego rywalizowała w kategoriach wiekowych U-10 oraz U-12.
Przez trzy lata Magda i Radek starali się o dziecko. Wreszcie się udało. By poznać płeć, w 13. tygodniu ciąży zdecydowali się na badania prenatalne. Dziewczynka! Okazało się jednak, że z rączką dziecka coś jest nie tak, nie ma paluszków. Kolejny cios nadszedł kilka miesięcy później. Radek nie zdążył zobaczyć córki. Utonął, kiedy Magda była w 8. miesiącu ciąży. Dziś kobieta sama musi walczyć o sprawność Weroniki. W internecie trwa zbiórka na operację dla małej mieszkanki Gorzkowic.
Firma MAX Burgers, prowadząca sieć ponad 140 restauracji w Szwecji, Norwegii, Danii, Polsce i Egipcie, zdobyła nagrodę ONZ za „pierwsze na świecie menu pozytywne dla klimatu”.
Na 4 tys. zł oszacowano straty, jakie powstały w wyniku dewastacji przystanku autobusowego. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn. Jeden zganiał winę na drugiego. Ostatecznie zarzuty dostał 29-letni mężczyzna, któremu teraz grozi nawet 5 lat więzienia.
Ból gardła zazwyczaj jest pierwszym symptomem przeziębienia oraz innych chorób atakujących układ oddechowy, jak grypa czy angina. Należy przy tym do objawów niezwykle uciążliwych i nieprzyjemnych, dlatego chętnie sięgamy po wszelkie sposoby na jego złagodzenie. Największą popularnością, obok pastylek, cieszy się płukanie gardła. Poznaj apteczne oraz domowe sposoby na ból gardła i dowiedz się, jakie są najlepsze płukanki!
O 1,8% mają wzrosnąć stawki podatku od nieruchomości w Piotrkowie. Taką zmianę planują władze miasta, ale decyzję w tej sprawie muszą najpierw zaakceptować radni.
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. 27 października nad ranem wskazówki zegarów cofniemy z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy w marcu przyszłego roku.
Piotrcovia odniosła drugie zwycięstwo w sezonie 2019/2020 żeńskiej PGNiG Superligi Kobiet. Wyższość naszych szczypiornistek musiał uznać beniaminek tegorocznych rozgrywek, czyli EUROBUD JKS Jarosław. Piotrkowianki wygrały to spotkanie 25:21 (15:9).
Nauczyciele znów strajkują. Tym razem protest ma być jednak inny niż ten wiosenny. Szkoły nie będą zamknięte, więc rodzice nie muszą obawiać się o swoje dzieci. Nauczyciele chcą pokazać istotne kwestie dotyczące ich pracy. Zdecydowali się więc na strajk włoski.
Ze względu na trwający remont na stadionie PKS Polonii Piotrków Trybunalski kibice, którzy chcą obejrzeć na żywo mecz i dopingować drużynę polonistów zostaną wpuszczeni wyłącznie do ''klatki'' dla gości.