Sześć tzw. miękkich hybryd dołączy do taboru komunikacji miejskiej. To kolejne, po elektrycznych, autobusy ekologiczne, które będą jeździły po ulicach Piotrkowa Trybunalskiego. Mieszkańcy powinni móc z nich korzystać pod koniec roku.
W poniedziałek (28.02.2022) odbyło się oficjalne przekazanie terenu po byłym dworcu PKS wykonawcy budowy. Jego miejsce ma zająć Powiatowe Centrum Przesiadkowe. Aktualnie ten obszar jest ogrodzony, a maszyny budowlane wjechały na plac, gdzie rozpoczęły się prace rozbiórkowe.
Będą utrudnienia dla podróżujących i przewoźników w okolicach byłego dworca PKS w Piotrkowie Trybunalskim. Rozpoczyna się wyczekiwana szczególnie przez pasażerów, jak i kierowców pojazdów transportu zbiorowego inwestycja, dzięki której zdecydowanie poprawią się warunki, bezpieczeństwo, komfort obsługi. Poza tym uruchomiona zostanie informacja pasażerska dla osób codziennie dojeżdżających do Piotrkowa.
Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim przejdzie gruntowny remont. W ramach prac przewidziano m.in. stworzenie dodatkowego miejsca pod szatnię, odświeżenie pomieszczeń i wyposażenia czy zamontowanie paneli fotowoltaicznych.
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Gorzkowice mierzy obecnie 26,57 km i nadal jest rozbudowywana. Na jej terenie obsługuje się ok. 1260 zbiorników bezodpływowych. System gospodarki wodno-ściekowej wymaga jednak utrzymania prawidłowej pracy wszystkich jego elementów, a zwłaszcza oczyszczalni, która opowiada za redukcję zanieczyszczeń do odpowiedniego poziomu. Obiekt pracuje aktualnie na granicy maksymalnej wydajności, zatem urzędnicy z Gorzkowic podjęli decyzję o jego przebudowie, mającej poprawić parametry tej pracy.
Dziury i nierówności, w wielu miejscach "pomarszczony" asfalt, a nawet iście księżycowy krajobraz – tak wygląda ul. Roosevelta, jeden z kluczowych szlaków komunikacyjnych Piotrkowa Trybunalskiego. Droga ma przejść gruntowną przebudowę. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są przygotowania do inwestycji.
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim od ponad 4 lat jest gospodarzem obiektów przy ul. Batorego 10. To właśnie tam swoją stałą siedzibę mają mieć jego przedstawiciele. Wszystko wskazuje na to, że prace nad adaptacją miejsca na potrzeby archiwistów niebawem ruszą. Wystartowało już natomiast postępowanie, które ma wyłonić wykonawców projektu, budowy czy utrzymania opisywanego terenu.
Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie placu zabaw na placu Litewskim. To drugie podejście do realizacji tej inwestycji. Z poprzednim wykonawcą miasto rozwiązało umowę, ponieważ firma nie wywiązała się z terminów realizacji inwestycji.
Trwa rewitalizacja, która ma całkowicie zmienić wizerunek tego miejsca. Na jakim etapie są prace?
Gmina Łęki Szlacheckie szuka wykonawcy pełnowymiarowej hali sportowej, która ma powstać w Trzepnicy. - Zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy do składania ofert - zachęca wójt Piotr Łączny.