Advertisement

Miliony dla Sulejowa posłużą środowisku

ePiotrkowRegion Środa, 20 kwietnia 2022268420
Prawie 200 mieszkańców gminy Sulejów otrzyma dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne lub/oraz wymianę pieca. Gminie Sulejów – jako jedynej w powiecie piotrkowskim - przyznano na ten cel niemal 2,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Spośród ponad 80 wniosków do dofinansowania wybrano 26.
fot.: pexels fot.: pexels

 

Wartość całego projektu (realizowanego wspólnie z gminą Mniszków) wynosi prawie 5,4 mln zł, a wysokość dotacji to aż 85% (niemal 4,2 mln zł). Łądznie władze gmin zaplanowały montaż 335 mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz 31 kotłów na biomasę.

Długo to trwało i cały proces nie był łatwy, ale przy obecnie szalejących cenach energii to na pewno bardzo dobra informacja. Wynik oceny merytorycznej naszego wniosku wynosi 96,1%, więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy się w gronie 26 gmin z terenu całego województwa łódzkiego, którym przyznano dofinansowanie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować panu wójtowi gminy Mniszków Pawłowi Werłosowi, pracownikom tamtejszego Urzędu Gminy i wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Sulejowie Michałowi Gaczkowskiemu, za współpracę, koordynację oraz wspólną realizację tego ważnego dla naszych mieszkańców projektu - powiedział Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

Po podpisaniu przez lidera projektu (gminę Mniszków) umowy z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, ogłoszony zostanie przetarg. Po jego rozstrzygnięciu urzędnicy poinformują o szczegółach projektu i terminie rozpoczęcia prac.

 

Inwestując w odnawialne źródła energii, inwestujemy w poprawę jakości powietrza, dlatego wspieramy mieszkańców naszej gminy, którzy chcą korzystać z takich rozwiązań. Będziemy nadal aktywnie poszukiwać źródeł finansowania inwestycji proekologicznych, służących poprawie jakości powietrza na terenie gminy, m.in. poprzez  zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii i likwidację tzw. „kopciuchów” - zapewniają przedstawiciele Urzędu Gminy w Sulejowie.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Niekompetencja ~Niekompetencja (Gość)21.04.2022 08:29

Pytanie gdzie była wcześniej informacja o zbieraniu takich wniosków, nie widzę śladu na stronie sulejowa o takiej akcji.

80


G ~G (Gość)20.04.2022 09:21

Jak jest to takie ekologiczne i opłacalne to powiat / państwo niech inwestuje a nie obywatele

61


erwinek ~erwinek (Gość)20.04.2022 08:41

Finanse Funduszu Operacyjnego pochodzą od wszystkich podatników i jako takie powinny być rozdysponowane dla wszystkich. A nie tylko dla 16 wybrańców. To że Ostrowski wślizguje się bez mydła w pewien otwór to ciągle dostaje jakieś dotacje. .Będziesz pokorny i klaskał - dostaniesz kasę. KOMUNIZM W CZYSTEJ POSTACI

82


realista ~realista (Gość)20.04.2022 22:33

A utylizacja tych cudów ile będzie kosztować i ile dwutlenku będzie podczas utylizacji wie ktoś ? W przyszłości za utylizację odbiorą sobie to co teraz dopłacili z nawiązką. Zapewne powstaną odpowiednie firmy powiązane z politykami. Najbardziej ekologiczne jest sezonowane kilka lat drewno opałowe spalane w odpowiednich warunkach, a pozostający popiół to nawóz dla gleby.

51


wiesniak ~wiesniak (Gość)20.04.2022 13:57

A kiedy remont drogi w Kole,zrobili kawalek i cisza.Zapraszamy Pana Ostroskiego,chyba wie gdzie jest Kolo?????.

52


Ameks ~Ameks (Gość)20.04.2022 12:30

A gmina aleksandrow dopiero na 12 miejscu listy rezerwowej... Brawa, a tak się chwalili

10


alina ~alina (Gość)20.04.2022 09:07

i bardzo dobrze ,tylko obecnie fotowoltaika /po zmianie przepisów/ to już nie do końca opłacalne ,wymiana pieca , tylko na co ,mam własny las i mam kupować drogi gaz lub pompę ciepła i prąd ?

50


Lolo ~Lolo (Gość)20.04.2022 08:44

Kto otrzyma?? Bo w Sulejowie to już trzykrotnie wnioski zbierali. Składałem za pierwszym razem bodajże w 2018 roku, ale z tego co mi urzędniczka z sulejowskiego urzędu przekazała to gdzieś im zginęły te wnioski na fotowoltaikę.

70


ko.rek ~ko.rek (Gość)20.04.2022 08:27

jak przyjadą fachowcy i będą opierać się o moduły w sposób na zdjęciu to lepiej żeby nie montowali w ogóle :)

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat