Serial związany z remontem II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim trwa. Urzędnicy zapewniają jednak, że tym razem ma w końcu zmierzać do szczęśliwego finału. Będzie to jednak droga wielomiesięczna.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie biorą udział w projekcie edukacyjnym „Postaw na Słońce”. W pierwszym etapie zmagań zajęli trzecie miejsce w Polsce.
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie odwiedzili Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim, by zapoznać się ze specyfiką pracy w tym miejscu. Młodzież była na tyle zaangażowana w spotkanie ze strażnikami, że przedłużyło się ono dwukrotnie, niż na początku zaplanowano.
Kolejna kolizja przy skrzyżowaniu alei Sikorskiego oraz Concordii. Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w środę kwadrans po godzinie ósmej rano.
Kilkaset tysięcy maturzystów zakończyło w piątek (29.04.2022) rok szkolny i odebrało świadectwa. Teraz czeka ich krótki odpoczynek, a po majówce zmagania z egzaminami dojrzałości. Odwiedziliśmy III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim, by porozmawiać z abiturientami oraz ich nauczycielami.
W sobotę (2.04.2022) obchodzimy 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego. Papież zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 w wieku 84 lat.
Duże problemy z termomodernizacją II Liceum Ogólnokształcącego. Choć inwestycja nie została jeszcze skończona, to firma, która ją wykonywała, zeszła z placu budowy.
Choć niemal każdy mieszkaniec Piotrkowa wie, gdzie jest „Krzywda” i znajdujący się tam park, to próżno szukać tej nazwy na oficjalnych mapach i planach miasta. Bo i nie zawierają one zwyczajowych nazw, a „Krzywda” to właśnie potoczne określenie parku noszącego imię Jana Pawła II, który znajduje się w śródmiejskiej części trybunalskiego grodu.
12 lutego 1944 roku na piotrkowskich Budkach naziści dokonali zbrodni na Polakach. Rozstrzelano 20 osób w ramach zemsty za zabicie w tym samym miejscu niemieckiego żandarma. W 78. rocznicę tego tragicznego wydarzenia, środowiska lewicowe z Piotrkowa upamiętnili rozstrzelanych przez hitlerowskiego okupanta. Pod pomnikiem poświęconym ofiarom tej zbrodni złożono kwiaty i znicze.
Wspomniana kraina szczęścia to Arkadia, uważana przez poetów i malarzy za ziemski raj, symbol wyidealizowanej krainy spokoju, pełnej ładu i sielankowej. W województwie łódzkim też znajduje się miejsce o takiej nazwie, jednak łódzka Arkadia to miejscowość, którą starała się zmienić w beztroską krainę Helena Radziwiłłowa, tworząc tu w drugiej połowie XVIII wieku wyjątkowy park.