Advertisement

Artykuły do tagu: Gorzkowice

Działalność ośrodków zdrowia wydłużona
Gminny Ośrodek Zdrowia w Gorzkowicach i Wiejski Ośrodek Zdrowia w Parzniewicach pozostają w strukturze Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie i będą świadczyć opiekę zdrowotną do 31 maja tego roku. Taką decyzję podjęli radni Rady Powiatu Piotrkowskiego.
Sprzątanie lasu w Grabostowie [ZDJĘCIA]
Kilkanaście dużych worów pełnych odpadów to efekt wiosennych porządków, za które w minioną sobotę zabrali się mieszkańcy Grabostowa w gminie Gorzkowice.
Świetlica w Plucicach już gotowa
Zakończyła się modernizacja budynku w Plucicach w gminie Gorzkowice. Obiekt całkowicie zmienił swoje oblicze, a wykonane prace pozwolą stworzyć w tym miejscu świetlicę wiejską.
Oczyszczalnia będzie rozbudowana
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Gorzkowice mierzy obecnie 26,57 km i nadal jest rozbudowywana. Na jej terenie obsługuje się ok. 1260 zbiorników bezodpływowych. System gospodarki wodno-ściekowej wymaga jednak utrzymania prawidłowej pracy wszystkich jego elementów, a zwłaszcza oczyszczalni, która opowiada za redukcję zanieczyszczeń do odpowiedniego poziomu. Obiekt pracuje aktualnie na granicy maksymalnej wydajności, zatem urzędnicy z Gorzkowic podjęli decyzję o jego przebudowie, mającej poprawić parametry tej pracy.
14.02.2022 11:17
Pasowani na czytelników
Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników. Świętował także cały personel gminnej biblioteki, gdzie wydarzenie miało miejsce. Chcąc podkreślić jego wagę, zadbano o uroczysty wystrój, tworząc okolicznościowe wy­stawki i gazetki.
Przedszkolaki poznawały ptasie zwyczaje
Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach odwiedził ornitolog Wojciech Woźniak, który jest miłośnikiem i popularyzatorem życia ptaków. Tematyką spotkania były ptaki bytujące w Polsce, których jest ponad 450 gatunków.
07.02.2022 14:59
Joga w bibliotece
Warsztaty jogi dla dorosłych odbyły się w bibliotece w Gorzkowicach. To jedna z inicjatyw, która w książnicy jest organizowana w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Dachowanie w gminie Gorzkowice
Śliska nawierzchnia, niezachowanie ostrożności czy nadmierna prędkość mogą skutkować niebezpiecznymi zdarzeniami drogowymi. O tym przekonała się uczestniczka kolizji drogowej, do której doszło w Sobakowie, w gminie Gorzkowice.
W Plucicach powstaje wiejska świetlica
W Plucicach w gminie Gorzkowice trwają kolejne prace wykończeniowe przy przebudowie i nadbudowie istniejącego budynku. Inwestycja ma związek ze zmianą sposobu użytkowania budynku i przeznaczaniu na świetlicę wiejską.
24.12.2021 12:40
Gwiazdka dla seniora
Kilkadziesiąt najuboższych, starszych osób z terenu gminy Gorzkowice otrzymało paczki w ramach drugiej już akcji "Gwiazdka dla seniora".
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat