Włączyli się w Marsz Różowej Wstążki

Region Środa, 25 października 20233
Gmina Gorzkowice od lat angażuje się w projekty promujące zdrowie. Nie inaczej było w przypadku włączenia się w Marsz Różowej Wstążki, który przeszedł ulicami gminy. To w związku z tym, że październik jest miesiącem świadomości raka piersi. W akcji licznie udział wzięli kierownicy i pracownicy urzędu gminy, radni, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.

Ładuję galerię...

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Magdalena Treścińska–Niemczyk, a następnie wszyscy rozpoczęli  marsz z różowymi balonami i wpiętymi w ubrania różowymi wstążkami. Poprowadziło go Stowarzyszenie „Pack of Riders” z Plucic oraz Klub „AUTOMANIACY KLASYKÓW” z Bełchatowa.

 

Po powrocie Różowego Korowodu w hali sportowej odbyła się prelekcja, skierowana do uczennic szkoły.

Pogadankę poprowadziła Małgorzata Tazbir, pielęgniarka z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gorzkowicach, która podkreśliła, jak ważne jest samobadanie piersi i profilaktyka z tym związana. Naszym uczennicom bardzo mocno zasygnalizowano, by badały się mamy, babcie, ciocie, przyjaciółki i one same - podkreślają organizatorzy.

 

Celem marszu było podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka piersi, jak również wsparcie i budowanie silnej kobiecej więzi. Rak piersi odpowiednio wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny, a badania mammograficzne pozwalają na szybką reakcję.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)25.10.2023 23:26

Z łażenia ze wstążkami i balonami nic konstruktywnego nie wyniknie. A ograniczanie tzw. profilaktyki do mammografii to jedna wielka pomyłka. Poniżej użytkownik ~szit (Gość) zacytował kilka istotnych faktów na ten temat. Przed mammografią od lat przestrzega też dr Jerzy Jaśkowski; polecam poczytać jego wpisy i posłuchać jego wykładów i wywiadów z nim. Istnieje pewne lobby medyczne, które naciska na stosowanie drogich procedur, które niestety są mało skuteczne, a często wręcz szkodliwe. Ale za to hajs się zgadza, a "dbanie o zdrowie" jest tylko pretekstem do wyciągania tego hajsu.
Od dawna wiadomo, że nowotwory nie występują u osób z wysokim poziomem witaminy D3. Osoba z nowotworem ma poziom tej witaminy bardzo niski, a często wręcz na granicy oznaczalności. Dlatego podstawową profilaktyką powinna być suplementacja witamin D3+K2. Wskazana jest również suplementacja jodu (najlepiej w postaci płynu Lugola - polecam wykład dra Huberta Czerniaka na temat jodu).
Szukać wiedzy i wykorzystywać tę wiedzę do dbania o własne zdrowie zamiast łazić bez sensu!

31


szit ~szit (Gość)25.10.2023 19:09

Z internetu: 'MAMMOGRAFIA TO NAJWIĘKSZA ZORGANIZOWANA PRZESTĘPCZOŚĆ PRZECIWKO KOBIETOM!!! ️
Kobiety, które chodzą na mammografię, prawdopodobnie nie zdają sobie sprawy z tego, jaką krzywdę sobie wyrządzają. 😩
Kilka szczegółów do rozważenia przed podjęciem decyzji o mammografii:
✅ 50-60% "pozytywnych" wyników jest nieprawidłowych!!! ️
Tak więc, będąc zdiagnozowanym z "rakiem piersi" w 50-60% przypadków, okazuje się, że w ogóle nie istniał
✅ podczas badania pierś jest uciskana dużym ciężarem 10kPa (1019 kg/m2), a następnie zdrowa, bardzo wrażliwa, tkanka gruczołu mlekowego jest bombardowana promieniami radioaktywnymi ️
✅ stymuluje wzrost guza i rozprzestrzenianie się przerzutów
✅ badanie przeprowadzone na 690 000 kobiet wykazało, że całkowicie zdrowe kobiety w dużej liczbie przypadków zachorowały na raka piersi po badaniach mammograficznych ️
Szwajcaria jest pierwszym krajem na świecie, który zakazał badań mammograficznych❗️
Tak więc przestępcza mafia medyczna agresywnie wymusza regularne coroczne badania mammograficzne zdrowych kobiet, aby uczynić z nich dochodowe pacjentki!!! ️
Nawet moja zmarła matka, która zajmowała się tym przez całą swoją karierę, pod koniec życia zdała sobie sprawę, że nieświadomie była współwinna tej największej zbrodni medycznej przeciwko kobietom❗️
ZANIM PODEJMIESZ DECYZJĘ O PRZEPROWADZENIU TAKIEGO „BADANIA” GŁĘBOKO SIĘ NAD TYM ZASTANÓW 🙏
Bocko Boris Bilenjki'

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat