Wolbórz, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Rawa Mazowiecka, Rzeczyca i Politechnika Częstochowska będą razem tworzyć Klaster Energii. 19 kwietnia w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim podpisano w tej sprawie list intencyjny. Do współpracy zostaną również zaproszeni przedsiębiorcy z tego obszaru. To efekt wcześniejszych spotkań i konferencji.
Piotrkowski magistrat ogłosił kolejny nabór wniosków dla osób, które chcą pozyskać dofinansowanie na wymianę pieców w domowych kotłowniach. Jest to element programu ograniczania niskiej emisji, na który Urząd Miasta pozyskał pieniądze z WFOŚiGW.
Świadomość ekologiczna człowieka to nie tylko wiedza o środowisku i zachodzących w nim procesach, ale i gotowość do działania na rzecz jego ochrony. Zanieczyszczenia sztuczne, a więc te wywołane przez człowieka, stają się coraz poważniejszym problemem, bo wpływają nie tylko na ekosystemy i klimat, ale też na zdrowie.
Artykuł poleca Eko-Projekt - firma specjalizująca się w uzyskiwaniu pozwoleń zintegrowanych.
Na terenie stacji uzdatniania wody przy ul. Żwirki w Piotrkowie stanęło pięć uli, w których już teraz mieszka 250 tysięcy pszczół. A będzie ich jeszcze więcej. Ci, którzy uczestniczyli w uroczystym otwarciu pierwszej miejskiej pasieki mogli spróbować piotrkowskiego miodu. Wszyscy byli zgodni… niebo w gębie!
Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji". Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40% dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.
Wolbórz zmodernizuje i unowocześni istniejącą oczyszczalnię ścieków. Inwestycja polegać będzie na m.in. na modernizacji istniejącej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni, budowie układu zagospodarowania osadów ściekowych w postaci kompostowania bębnowego oraz rozbudowie punktu zlewnego dowożonych ścieków.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie odbył się we wtorek konkurs ekologiczno-literacki, dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z miasta i powiatu piotrkowskiego „Ekosystem różnorodny – polny, leśny oraz wodny”.
Zielona energia, czyli energia czerpiąca z odnawialnych źródeł jest coraz bardziej popularna wśród Polaków. Przyczyniają się do tego m.in. programy, które oferują pomoc w kupieniu i założeniu instalacji OZE. Dzięki różnego rodzaju dofinansowaniom i kredytom preferencyjnym korzystanie z OZE jest teraz bardziej dostępne. Jednym z odnawialnych źródeł jest energia słoneczna. Do jej przetwarzania wykorzystuje się panele fotowoltaiczne. Poniżej znajdziecie kilka istotnych wiadomości na temat paneli.
Ponad 300 deklaracji wpłynęło do Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej w związku z naborem do udziału w projekcie instalacji pomp ciepła dla mieszkańców.
Mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckie, ale nie tylko mogą zrobić coś dla ziemi – wystarczy zgasić światło na 5 minut w ramach akcji „Zgaś dla Ziemi”, którą 18 grudnia o godz. 18.00 organizuje Publiczne Gimnazjum w Tomawie. Akcja jest organizowana z okazji obchodów Międzynarodowego Roku Światła.