Artykuły do tagu: PZOZ

Szpital przy Roosevelta w Piotrkowie zmienił nazwę
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie 1 lipca zmienił nazwę na Powiatowe Centrum Matki i Dziecka. Modyfikacja związana jest z nowym profilem działalności szpitala.
Bezpłatne konsultacje ginekologiczne w ramach akcji „Profesorskie wtorki" przygotował Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie.
Więcej zakażeń w szpitalach. W Piotrkowie też?
Brudne ręce personelu medycznego, skażone otoczenie chorego, zatrudnianie osób nieprzygotowanych do pracy w szpitalach – z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że w niektórych szpitalach w Polsce system przeciwdziałania zakażeniom jest felerny, a liczba pacjentów zarażonych bakteriami rośnie. Jak sytuacja wygląda w piotrkowskich placówkach? W tej prowadzonej przez powiat czysto jak... w szpitalu. Tak przynajmniej wynika z danych przekazanych nam przez władze Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej. W szpitalu przy Rakowskiej nie udzielono nam odpowiedzi na pytania dotyczące zakażeń.
Ile pieniędzy straci szpital przy ul. Roosevelta? NFZ proponuje nowy ryczałt
Wszystko wskazuje na to, że Narodowy Fundusz Zdrowia odbierze mniej pieniędzy Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie w ramach ryczałtu za wykonania w 2017 roku.
Biała Sobota w przyszpitalnej poradni dla kobiet
Cytologia to proste, a jednocześnie niezwykle ważne badanie, które w sposób pewny i dokładny ocenia stan szyjki macicy oraz wykrywa wszystkie zachodzące w niej zmiany, np. stany zapalne, nadżerki oraz raka we wczesnym stadium, co daje stuprocentową pewność wyleczenia.
Czy szpital przy ul. Roosevelta straci 3 mln zł?
Zaledwie 2 mln 34 tys. zł, czyli o ponad 3 mln zł mniej niż przewidywano, ma wynieść ryczałt z NFZ dla Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie. Został on wyliczony na podstawie aktywności szpitala w drugiej połowie 2017 roku.
Miasto nie zgadza się ze starostą
- Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej.
Piotrkowianie nie skorzystają z powiatowych przychodni?
Wkrótce może okazać się, że mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli korzystać z przychodni zarządzanych przez powiat piotrkowski. Tak wynika z wypowiedzi starosty Stanisława Cubały podczas środowej sesji Rady Powiatu.
Radna Rady Miasta będzie szukać pieniędzy dla placówki starostwa
Krystyna Czechowska, piotrkowska radna od 8 stycznia pracuje w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim. Do jej obowiązków należy m.in. pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy dla placówki.
5 mln na inwestycje w regionie
Dodatkowe 5 milionów złotych z budżetu państwa ma trafić do regionu piotrkowskiego (okręg nr 10) w 2018 roku. Środki te zostaną przeznaczone na doposażenie szpitali, prace konserwatorsko – remontowe w kościołach i zakup sprzętu dla OSP. Poinformowali o tym w niedzielę podczas briefingu prasowego posłowie PiS, w tym Antoni Macierewicz, prezes okręgu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat