Na dwa tygodnie przed oficjalnym otwarciem pediatrii w PZOZ postęp prac adaptacyjnych sprawdzali: starosta Stanisław Cubała i jego zastępca Piotr Wojtysiak. - Jestem spokojny o dotrzymanie terminu zakończenia remontu, bowiem wszystkie pomieszczenia są gotowe do meblowania i wyposażania oddziału w niezbędny sprzęt medyczny - ocenia starosta. - Uruchomienie opieki pediatrycznej w PZOZ kończy proces przekształcenia profilów działalności dwóch piotrkowskich szpitali - podkreśla wicestarosta Wojtysiak. - Wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane, a dzięki nim mieszkańcy miasta i powiatu piotrkowskiego mają dostęp do szerokiej i uzupełniającej się oferty usług medycznych, którą świadczą obie placówki – dodaje.
Obecnie na oddziale dziecięcym na Rakowskiej hospitalizowanych jest 10 pacjentów. Nad ich powrotem do zdrowia, w systemie dyżurowym, czuwa ordynator oddziału dr Jarosław Cielecki wraz z 7 lekarzami oraz 11 pielęgniarkami.
Przypomnijmy, że projekt uporządkowania świadczeń zdrowotnych w subregionie piotrkowskim wymagał zgody przedstawicieli dwóch samorządów - wojewódzkiego i powiatowego, a także sporych pieniędzy. Z budżetu powiatu przeznaczono na ten cel w 2016 i w 2017 roku łącznie 5,2 mln zł. Z tych środków odnowiono oddział położniczy i noworodkowy, zaadaptowano pomieszczenia na ginekologię, stworzono oddział pediatryczny, dziecięcą i ginekologiczną Izbę Przyjęć, wyremontowano Ogólną Izbę Przyjęć, pracownię USG i RTG, zaadaptowano pomieszczenia na przyszpitalną Poradnię K, kupiono nowoczesny aparat USG z funkcją badania noworodków i małych dzieci, trwa modernizacja bloku operacyjnego i termomodernizacja budynku szpitala. Dodatkowo Rada Miasta w Piotrkowie dołożyła się, przeznaczając 50 tysięcy złotych, do zakupu dwóch kardiomonitorów i defibrylatora.
Komentarze 13
21.05.2017 06:17
Powiat ziemski ten właśnie EPI inwestuje kilka milionów złotych w szpital gdzie w większości około 87% leczy sie mieszkańców miasta a Rada Miasta w Piotrkowie daje 50tys. No wstd Panie Prezydencie Chojniak. Zaraz będzie pisane że to nie miasta jest szpital i nie mogą inwestować a właśnie że mogą wspomóc Pana Cubałę i rzucić ze 2 mln. Jak nie to nie przyjmować mieszkańców miasta tylko ze wsi do szpitala. Pan Cubała wywiązał sie z ustawy i zabezpieczyl opieke medyczna dla swoich mieszkańców tych z EPI. Nie ma obowiązku leczyć miastuchow
20.05.2017 23:32
No, fachowiec się znalazł, a zna się na tym, że hej...
19.05.2017 20:59
Ale wielki noworodek
19.05.2017 17:30
A geriatria panowie kiedy. ,, myślę o,.
19.05.2017 16:56
...pomieszczenia są gotowe...do meblowanie i wyposażania w sprzęt...
No nie wiem... ja bym nie był takim optymistą z tym 1czerwca. Pożyjemy, zobaczymy...