Advertisement

Artykuły do tagu: Energia

Olbrzymie wiatraki zasilą gminy powiatu piotrkowskiego
Mają około 150 metrów wysokości, jedno skrzydło waży 8 ton, a gondola z logiem wykonawcy ponad 70 ton. Od kilku miesięcy na terenach gmin Wolbórz oraz Moszczenica trwają prace, związane z budową farmy wiatrowej. Działania dotyczące ustawienia samych wiatraków są już na ścisłym finiszu, ale na ich uruchomienie będzie trzeba jeszcze poczekać. Urządzenia zaczną generować energię w trzecim kwartale 2022 roku. Skorzystają także mieszkańcy naszego regionu.
PSE przyznają granty dla społeczności lokalnych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”
Trwa nabór wniosków do IV edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Spółka przekaże ponad 4,5 mln zł na realizację ważnych społecznie projektów. O granty mogą ubiegać się samorządy, ich jednostki budżetowe oraz organizacje pozarządowe działające w wybranych gminach. Wnioski można zgłaszać już od 9 maja, a do 20 maja będzie działała specjalna infolinia, której pracownicy pomogą w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
Energia odnawialna, czyli wgląd w naszą przyszłość.
Węgiel, gaz i ropa… gospodarka świata jest uzależniona od spalania paliw kopalnych. Ale to się zmienia i wielu ekspertów uważa, że już niebawem te surowce — szkodliwe dla środowiska, warto dodać — zostaną całkowicie wyparte przez system odnawialnych źródeł energii, które są tańsze, bardziej ekologiczne i tak naprawdę niewyczerpalne. Przyjrzyjmy się dwóm takim alternatywom, które już powoli zmieniają nasze myślenie o tym, jak pozyskać energię elektryczną i ciepło w naszych domach.
Czy rachunek za prąd może być niższy? - rusza www.LiczySieEnergia.pl
Polski Komitet Energii Elektrycznej rozpoczął kampanię edukacyjną „Liczy się energia”. Przez najbliższe miesiące wyjaśniać będzie przyczyny wzrostu cen energii, pokazywać wpływające na nie mechanizmy oraz sposoby na racjonalne gospodarowanie zużyciem prądu. Celem kampanii jest edukacja o rynku energii oraz sposobach łagodzenia wpływu rosnących cen prądu na domowe budżety Polaków.
Dlaczego warto zainteresować się instalacją fotowoltaiczną?
Termin ten stał się niezwykle popularny w ostatnich latach za sprawą dwóch kwestii. Pierwszą są stale rosnące rachunki za energię elektryczną. Drugą szeroko rozumiana ekologia i przyszłość naszej planety. Źródła czystej energii, czyli wiatr, słońce i woda już wiele lat temu zwróciły uwagę zarówno ekologów, jak i przedsiębiorców. Możliwość wykorzystania energii promieniowania słonecznego dało początek instalacji fotowoltaicznej.
Skąd tak drastyczny wzrost cen ciepła w Piotrkowie?
Nasi czytelnicy alarmują, że na terenie Spółdzielni im. J. Słowackiego pojawiły się ogłoszenia, z których można dowiedzieć się o wzroście ceny zakupy energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych nawet o blisko 35%. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 września. O sprawę zapytaliśmy Marka Krawczyńskiego, prezesa spółki Elektrociepłownia Piotrków i jak się okazuje znacznie wyższych cen ciepła mogą spodziewać się odbiorcy w całym mieście.
Przecinka między Kołem a Przygłowem
Ciężki sprzęt, rębaki, spychacze i piły - taki widok od kilku dni obserwują kierowcy jadący drogą łączącą Koło z Przygłowem w gminie Sulejów. Czy to prace związane z poszerzeniem jezdni?
20 tys. odbiorców z regionu piotrkowskiego było bez prądu w wyniku uszkodzeń sieci energetycznej
Gwałtowne burze, jakie przeszły w środę oraz w nocy z 14 na 15 lipca nad terenem działania łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja spowodowały poważne uszkodzenia w sieci elektroenergetycznej w całym województwie. W Piotrkowie bez prądu pozostawało nawet 20 tys. odbiorców. Brygady techniczne PGE prowadzą intensywne prace naprawcze i sieć energetyczna wraca do pełnej sprawności.
Awarie linii energetycznych w regionie. Tysiące osób bez prądu
Dziesiątki tysięcy osób nadal pozostają bez prądu. To skutki nawałnicy, jaka przeszła przez powiat piotrkowski. Przywracanie energii może zająć jeszcze kilka godzin.
Uchronili młode bociany od śmierci
Od porażenia prądem na napowietrznych stacjach transformatorowych i liniach wysokiego napięcia ginie corocznie wiele, przeważnie młodych bocianów. Jednym z takich groźnych miejsc, była stacja transformatorowa położona w Woli Niechcickiej Starej (gm. Rozprza). Dzięki współpracy lokalnej społeczności z przedstawicielami PGE ta stacja nie zagraża już życiu ptaków.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat