Przed piotrkowską Szkolą Podstawową nr 2 ponownie odbył się piknik charytatywny na rzecz Neli, która przed kilkoma miesiącami uległa poważnemu wypadkowi. Były atrakcje sceniczne, jak koncerty czy pokazy akrobatyczne, ale przede wszystkim uczestnicy mogli wziąć udział w licytacjach, kiermaszach, z których cały zysk zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację potrąconej na pasach dziewczyny.
Chłopcy z Placu Broni zagrali na zakończenie "Byków Kultury". W ramach zorganizowanej przez samorząd wojewódzki imprezy wystąpili także soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, kapela Fakiry oraz Zespół Pieśni i Tańca z Gorzkowic. Jednak nie były to jedyne atrakcje jakie czekały na piotrkowian, którzy w sobotę (25 września) odwiedzili siedzibę Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Kasztelańskiej.
W pierwszą jesienną sobotę przed zamkiem w Bykach odbywają się aż dwie imprezy. Na piknik rodzinny "Byki Kultury" zapraszają władze województwa łódzkiego. Z kolei „Jarmark żywności od rolnika” przygotował piotrkowski Oddział Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Imprezy wystartowały o 13:00 i potrwają do godzin wieczornych. Na odwiedzających czeka bogaty program sceniczny oraz wystawcy z żywnością.
Około 60 mln złotych rocznie zyska budżet gminy Bełchatów dzięki propozycji wojewody Tobiasza Bocheńskiego. Zakłada ona wchłonięcie przez gminę
Bełchatów fragmentu dotychczasowego terenu Kleszczowa, wraz z budynkiem Elektrowni Bełchatów i związanymi z nią dochodami. Włodarze okalającej Bełchatów gminy zapowiadają, że funduszami podzielą się także z innymi dotychczas wykluczonymi samorządami z ziemi bełchatowskiej. Wójt Konrad Koc w czwartek (23 września) zorganizował konferencję, na której wspólnie z burmistrzem Zelowa oraz posłanką Małgorzatą Janowską poparli ewentualne zmiany terytorialne.
Koncerty, animacje i darmowa wata cukrowa dla dzieci! Te i wiele innych atrakcji czeka na was już w tę sobotę, 25 września, podczas, ostatniego już, Pikniku Rodzinnego Województwa Łódzkiego - Byki Kultury, który odbędzie się pod Zamkiem Bykowskich w Piotrkowie Trybunalskim.
Moda na brody objawiła się u panów już dobrych kilka lat temu, ale wcale nie słabnie. Wręcz przeciwnie - brodaczy przybywa. A w ostatnich miesiącach bardzo wyraźnie było widać, że przybywa też osób posiadających tatuaże. Krótkie rękawy, krótkie spodenki czy spódniczki pozwoliły podziwiać wiele wzorów. Jak zatem mają się salony tatuażu i salony dla brodaczy? Czy fakt, że przybywa ich nie tylko w Piotrkowie oznacza, że możemy mówić o modzie na ozdabianie swojego ciała i modzie na zadbany zarost?
Ziemia piotrkowska zajęła 11. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020 w kategorii powiaty od 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Jest to najlepszy wynik spośród sklasyfikowanych samorządów z województwa łódzkiego. Klasyfikację przygotował Związek Powiatów Polskich, a o sukcesie podczas XLI sesji Rady Powiatu poinformował starosta Piotr Wojtysiak.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs, którego stawką będą dotacje na projekty dedykowane osobom sprawującym opiekę nad dziećmi do lat 3. Dofinansowania będzie można uzyskać m.in. na utworzenie żłobków, klubów dziecięcych, a także szkolenia i doradztwo zawodowe.
22 września obchodzony będzie Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Piotrkowie Trybunalskim będzie można skorzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK i rowerem miejskim.
Spożycie syropu glukozowo-fruktozowego może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Nadmierna podaż przetworzonej żywności sprzyja powstawaniu tzw. zespołu metabolicznego. Dlaczego należy ograniczyć w diecie żywność słodzoną syropem glukozowo-fruktozowy?