Chociaż nie będzie sali gimnastycznej, to obiekt przy Batorego 10, gdzie ma powstać centrum hotelowo- konferencyjne zostanie zaadaptowany zgodnie z przeznaczeniem.
- Gdzie nie spojrzeć – wszędzie śmieci. Jak to wygląda? To przykre, że ludzie nie potrafią zadbać o porządek – mówi pan Czesław Sosiński, wędkarz znad Zalewu Sulejowskiego, mieszkaniec Piotrkowa. Naśmiecili, stało się, ale kto teraz posprząta? - pyta. Chętnych nie ma. Władze i instytucje każdorazowo kierują sprawy do odpowiednich podmiotów. I tak we wszystkich przypadkach, ponieważ nie ma osób, które na stałe nadzorują czystość wokół zbiornika. - Najlepiej będzie, jak sami zadbamy o środowisko – puentują wędkarze.
W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze na jednej z ulic zauważyli jadące renault i bezpośrednio za nim audi A6. Taka sytuacja wydała się mundurowym podejrzana, dlatego dali kierowcom sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się.
Piotrkowskie „Społem” obchodzi jubileusz 90-lecia. Swego czasu spółdzielnia była odpowiedzialna za niemalże całe zaopatrzenie piotrkowian w żywność. Najwięcej członków, ponad 7 tysięcy, piotrkowskie „Społem” liczyło pod koniec lat 80...
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza na spotkanie „Kalendarze w zbiorach książnicy piotrkowskiej”.
Przymusowa prostytucja i handel ludźmi oraz pomoc ofiarom tych zjawisk to problematyka spotkania, które odbyło się w galerii „U Panien” w Piotrkowie. W spotkaniu uczestniczyły grupy księży, młodzieży i dorosłych, a poprowadziła je Barbara Filipak z niemieckiej poradni dla migrantek.
Dziś jej miejsce zajmuje replika. 40 lat temu zniszczono oryginał. Jej niepowtarzalne i misterne zdobienie wykute z żelaza było dziełem nieznanego zakonnika. Piotrkowska „Złota Brama” dwukrotnie zagrała w filmie, najpierw u Morgensterna, później u Łomnickiego. Oprócz celuloidowej taśmy jej pierwotny wygląd zachował się tylko na kilku pocztówkach z początku minionego wieku…
Dzieci z klas 1-3, a także przedszkolaki mogą korzystać z zajęć rekreacji ruchowej odbywających się na obu piotrkowskich krytych pływaniach.
Kościół farny pod wezwaniem św. Jakuba, jedna z najstarszych świątyń w Piotrkowie, odzyska dawny blask. Świątynia pokryła się rusztowaniem, a remont zakończy się w połowie grudnia.
To jeden z najstarszych i największych miejskich placów. Położony w samym sercu miasta, bezustannie tętni życiem. W przeszłości tutaj krzyżowały się najważniejsze szlaki handlowe. To także miejsce, na kształt którego wpłynęła religia i polityka. Śmiało można rzec, że ono samo, swego czasu, ukształtowało podniebienne gusta niektórych piotrkowian.