Znów oszuści okradają starsze kobiety. Tym razem ofiarą dwóch kobiet o ciemnej karnacji padła 79-letnia mieszkanka Piotrkowa. Seniorka straciła torebkę z pieniędzmi i dokumentami.
Analiza wynagrodzeń piotrkowskich nauczycieli wykazała, że miasto nie musi im dopłacać do wynagrodzeń. Wyliczenia są klarowne i wskazują na to, że wszystkie grupy nauczycielskie w piotrkowskich placówkach otrzymały średnio więcej pieniędzy, niż przewiduje to Karta nauczyciela. Gdyby sytuacja była podobna do tej z Bydgoszczy, gdzie władze miasta winne są tej grupie zawodowej 400 tys. zł, piotrkowski magistrat byłby narażony na spory wydatek.
Wojewoda Łódzki uznał, że uchwała podjęta w grudniu 2009 roku przez piotrkowską Radę Miasta w sprawie opłat za wodę i ścieki jest zgodna z prawem. Za media zapłacimy zatem o prawie 10% więcej niż poprzednio.
Tylko herbata, kawa i woda. Żadnych paluszków, żadnych słodkich napojów. Pierwsza w 2010 roku sesja Rady Miasta rozpoczęła się w atmosferze biedy i kryzysu. Trudno! Radni mimo to wzięli się do pracy. Jedyną paczką paluszków, jaka znalazła się na sali obrad Urzędu Miasta, była ta przyniesiona przez Jana Dziemdziorę, który poczęstował pozostałych radnych (niektórzy odmówili).
Do 28. stycznia trwają zapisy na kolejny semestr w Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, który działa w Bełchatowie. Przyjmowani będą uczniowie V i VI klas bełchatowskich podstawówek. Zajęcia ruszą w marcu.
Uciekali przed policją, bo wieźli trefny towar. Czworo obywateli Rumunii jadących BMW, po krótkim pościgu zatrzymali piotrkowscy policjanci. Obcokrajowcy w swoim pojeździe wieźli kilkanaście telefonów komórkowych z podrobionymi znakami towarowymi.
Nawet kilkaset tysięcy złotych niektóre samorządy wydadzą na wyrównanie pensji nauczycieli. Czy Piotrków także?
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Piotrkowie muszą przemieszczać się z budynku do budynku między lekcjami, narażając się tym samym na przeziębienie. Zaniepokojeni takim rozwiązaniem zastosowanym w jedenastce są rodzice uczniów uczęszczających do tej placówki.
Młoda kobieta w samym szlafroku, parafianka w popłochu szukająca świecy i krzyża, mężczyzna częstujący denaturatem, ludzie ukryci w ciemnych pokojach, a także obiad składający się z ziemniaków i zsiadłego mleka, rodzinny zeszyt do modlitwy, głębokie wyznanie wiary czy modlitwy recytowane przez dzieci. Księdza, który przychodzi z wizytą duszpasterską, czekają różne niespodzianki.
Katarzyna Kazimierczak - studentka II roku Historii piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - jako jedyna z tej uczelni otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.