Zakończył się tegoroczny sezon żeglarski nad Zalewem Sulejowskim. Ostatnie jachty trafiły do portów. Ci, którzy pracują lub mieszkają nad największym w regionie zbiornikiem często po odjeździe ostatnich turystów i żeglarzy negatywnie oceniają ich pobyt. Powód: duża ilość śmieci pozostawionych nad i w pobliżu zalewu.
Zgodnie z zapowiedziami przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Piotrkowa powołał specjalny zespół, którego głównym zadaniem będzie wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z dzierżawą obiektu znajdującego się przy ul. Batorego 10. W jego skład weszli: Beata Dudzińska z PiS-u, Jan Dziemdziora z Lewicy, Paweł Załoga z RiG-u, Tomasz Sokalski z Lewicy i Paweł Ciszewski z PO.
Rzucali papierowymi kulkami. Kiedy młody chłopak zwrócił im uwagę, pobili go. Policja poszukuje świadków zdarzenia z 24 września.
Wykorzystanie obiektów po dawnym GKS Piotrcovia przy ulicy Batorego było tematem dzisiejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa.
W każdym mieście akademickim istnieją kluby studenckie, w których żacy mogą spotkać się, posłuchać ulubionej muzyki, obejrzeć jakiś interesujący film. Zazwyczaj organizowane są tam różne imprezy muzyczne, koncerty oraz dyskoteki. Prawie codziennie takie kluby pękają w szwach, ponieważ są w nich atrakcyjne ceny przystosowane do budżetu studenta. Piotrków Trybunalski, który uważa się za miasto akademickie, nie posiada takiego miejsca. Czy jesteśmy gorsi od innych miast? Czym spowodowany jest brak takiego klubu? Czy wina leży po stronie studentów, czy też władz uczelni?
30 września zainaugurowany został rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejny rok seniorzy z ziemi piotrkowskiej będą się spotykać, aby wspólnie dbać o swój rozwój intelektualny, psychiczny oraz fizyczny. Stowarzyszenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i może pochwalić się wieloma inicjatywami.
Ośmiu radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa. Jej tematem będą obiekty Piotrcovii przy ulicy Batorego. Inicjatywę Pawła Ciszewskiego poparli pozostali radni PO oraz część radnych z klubów LiD i RiG.
- Szok wywołała w mieście nasza publikacja o tym, że władze miasta w niewyjaśnionych okolicznościach zgodziły się zmienić dla prywatnej firmy przeznaczenie hali sportowej na wielką restaurację, która de facto może się zamienić w salę weselną - pisze Marek Obszarny w POLSKA Dziennik Łódzki.
Wynająć mieszkanie czy zamieszkać w akademiku? To jeden z pierwszych problemów, na jaki napotykają żacy wyjeżdżający na studia do innego miasta. Ofert jest wiele. Każde ogłoszenie kusi atrakcyjną ceną, doskonałymi warunkami czy chociażby dostępem do Internetu. Czy w dalszym ciągu opłaca się mieszkać w akademiku? A może wspólne wynajęcie mieszkania nie jest wcale dużo droższe? Gdzie najczęściej studenci decydują się mieszkać?
3 tys. złotych straciła 79-letnia kobieta, która wpuściła do swojego domu nieznanego mężczyznę. Oszust zaproponował emerytowanej mieszkance osiedla Wyzwolenia wymianę okien i montaż parapetów.