Strzelectwo to wyjątkowa pasja, dająca możliwość ciągłego rozwoju, budująca poczucie siły i bezpieczeństwa oraz zapewniająca adrenalinę. Osoby, które interesują się tą pasją niejednokrotnie podejmują decyzję o zakupie własnej broni.
W gminie Aleksandrów wybrzmią dźwięki, witające Nowy Rok. Wójt Paweł Mamrot zaprasza bowiem na wyjątkowe wydarzenie, czyli Koncert Noworoczny. Przed publicznością zaprezentuje się Zespół Ludowy Piliczanie.
W rozpoczętym już 2024 roku 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej będzie obchodziła swoje sześciolecie istnienia. Jej formowanie rozpoczęło się w styczniu 2018 roku. Sprawdziliśmy, jakie działania podejmowali łódzcy Terytorialsi w minionym roku.
Interesujące opowieści oraz dotąd nieznane historie o Piotrkowie mogli usłyszeć licznie zgromadzeni mieszkańcy w piotrkowskiej mediatece. To w tym miejscu w piątkowy wieczór (29.12) odbyła się promocja książki „Browar F. Braulińskiego w Piotrkowie”, nad którą pracowała Agnieszka Szóstek wraz z potomkami rodzin tworzących najsłynniejszy piotrkowski browar: Zygmunta Jacka Ditrycha oraz Macieja Ditrycha.
„Browar F. Braulińskiego w Piotrkowie” - to najnowsza książka poświęcona historii Piotrkowa. Została napisana przez Agnieszkę Szóstek wraz z potomkami rodzin tworzących najsłynniejszy piotrkowski browar: Zygmunta Jacka Ditrycha oraz Macieja Ditrycha.
Radosna i rodzinna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu wigilijnemu gminy Aleksandrów, które w tym roku odbyło się w sali gimnastycznej w Dąbrowie nad Czarną. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni samorządowcy, ale także mieszkańcy gminy.
Przed Mediateką 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim można już oglądać wystawę pt. "Sportowcy dla niepodległej - KATYŃ". Ekspozycja znajdująca się przed budynkiem, przedstawia m.in. historię zbrodni katyńskiej, jej ofiary oraz walkę o prawdę i pamięć.
Służby zakończyły poszukiwania 87-letniej kobiety, która zaginęła w lesie w okolicy miejscowości Łazy-Dąbrowa w gminie Sulejów. Niestety poszukiwana nie żyje. Ciało kobiety zostało odnalezione przez przypadkową osobę.
W sobotnie (28.10.2023) popołudnie odbyło się otwarcie wystawy "Wojowie. Rycerze. Żołnierze". Uczestnicy oprowadzenia autorskiego, które przeprowadził kustosz Piotr Gajda, mogli nie tylko zapoznać się z ciekawie zaaranżowaną wystawą i licznymi eksponatami ze zbiorów Muzeum i autora, ale również obejrzeć pokazowe pojedynki w wykonaniu rycerzy Chorągwi Rycerskiej Ziemi Piotrkowskiej.
Po 83 latach pomordowani w moszczenickim lesie zostali oficjalnie pochowani podczas państwowego pogrzebu. Na Cmentarzu Parafialnym w Moszczenicy spoczęło 25 ofiar zamordowanych przez niemieckich zbrodniarzy w trakcie drugiej wojny światowej.