Czy kolejna zima zdewastuje budynek miejskiej biblioteki? Miasto chce tego uniknąć, dlatego zamierza zamontować tam system antyoblodzeniowy.
Największe tragedie ludzkie odgrywają się za zamkniętymi drzwiami. Wiele rodzin potrzebuje pomocy, ale nie wiedzą gdzie jej szukać i do kogo się zwrócić. Nie zawsze mają odwagę prosić o wsparcie. Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie, śladem innych placówek tego typu, włącza się w lokalną działalność społeczną.
Przejście peronowe na piotrkowskim dworcu zniknęło jakiś czas temu. Nie ma chyba podróżnego, który byłby z tego zadowolony (patrz list obok). Młodzi i zdrowi jakoś sobie z tym radzą. Gorzej ze starszymi i niepełnosprawnymi – jak przejść sto metrów, wejść na schody, zejść na wyznaczony peron i nie spóźnić się na pociąg? Nie lada problem ma również matka z wózkiem.
Mieli budować razem, ale część się wycofała. Teraz jedni blokują drugich. - Chcieliśmy rozpocząć budowę, ale...
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki “Obóz narodowy w Piotrkowie Trybunalskim w latach 1919 - 1939” wydanej w serii “Biblioteka – Piotrków 800”.
Parking wielopoziomowy w najbliższym czasie w Piotrkowie nie powstanie.
„Uwolnij swój umysł – czytaj książki zakazane...” pod tym hasłem trwają obchody Tygodnia Książek Zakazanych, który rozpoczął się wczoraj (24 września) w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie.
W dzień i w nocy pod podłogą słychać chrobotanie. Lokatorzy boją się wyjść na klatkę schodową czy zajrzeć do własnej komórki.
- Nie możemy otwierać okien, wywiesić prania na dworze, rozpalić grilla i zwyczajnie posiedzieć na dworze, na własnym podwórku. Nie możemy, bo smród jest nie do wytrzymania. Fetor z pobliskiej chlewni dostaje się do naszych domów, do szaf, przesiąkają nim ubrania.
"Planeta Małego Księcia" to nowa propozycja Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie opracowana z myślą o młodych użytkownikach BPP.