Fundusze Europejskie wspierają działania zmierzające do poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego. Zdaniem wielu lekarzy palącym problemem XXI wieku, z którym musi mierzyć się współczesne społeczeństwo, są choroby przewlekłe. Często ograniczają aktywność człowieka, również tę zawodową. Mają duży wpływ na zdolność do wykonywania pracy zarobkowej, prowadzą do zmniejszenia wydajności i zwiększenia absencji chorobowej. Aby temu zapobiec, organizowane są bezpłatne programy zdrowotne dla mieszkańców województwa łódzkiego dofinansowane przez Fundusze Europejskie. Takie jak „Wstań po zdrowie – program rehabilitacji osób z chorobami grzbietu i kręgosłupa” dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego lub Piotrkowa Trybunalskiego.
Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac – hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers – ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
Policjanci z wydziału do spraw z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol jaki posiadała 44-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Mazowiecki. Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkoholowe nie posiadały polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40 000 złotych.
Bądźmy ostrożni, bo badania wykazały, że krótko po zmianie czasu zimowego na letni - czeka to nas w nocy z soboty na niedzielę - dochodzi do większej liczby wypadków drogowych oraz w miejscach pracy, a wypadki te są zwykle tragiczniejsze w skutkach – przekazał w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
We wrześniu na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, a także w halach kongresowo-wystawienniczych AMBEREXPO i terenach do nich przyległych odbędą się "igrzyska olimpijskie zawodów branżowych", czyli EuroSkills Gdańsk 2023. Będzie to największe w historii Polski wydarzenie o charakterze edukacyjnym.
Na charytatywny turniej siatkarski kobiet zapraszają przedstawiciele Ludowego Zespołu Sportowego "Błysk" oraz urzędnicy z gminy Aleksandrów. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz 7-letniej Laury z Piotrkowa, która cierpi na zespół Aperta.
Do ciekawej inwestycji w ochronę zabytków szykują się władze Piotrkowa. Chodzi o modernizację trzech zabytkowych kapliczek, które znajdują się we wschodniej części miasta.
Proekologiczna polityka Unii Europejskiej sprzyja działaniom mającym na celu poprawę jakości otaczającego nas środowiska naturalnego. Ze środków unijnych finansowane są między innymi działania w zakresie gospodarki odpadami. Dzięki Funduszom Europejskim zwiększyła się liczba Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Są to specjalnie zorganizowane dla mieszkańców gminy miejsca, w którym mogą pozostawić posegregowane odpady komunalne. Dotyczy to w szczególności odpadów, których nie należy wrzucać do zwykłych pojemników na śmieci, na przykład baterii, czy zużytego sprzętu elektronicznego. Korzystanie z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych umożliwia segregowanie odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska, zgodny z obowiązującymi przepisami.
Piotrkowscy policjanci wydziału wywiadowczego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej przewrócił 83-latkę, a następnie wyrwał jej torebkę. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. W związku z tym, że piotrkowianin dopuścił się przestępstwa rozboju w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
Pierwsza z dwóch linii do produkcji wysokospecjalistycznych leków, o łącznej mocy wytwórczej do nawet 6 milionów fiolek i ampułko-strzykawek rocznie, pomyślnie przeszła wszystkie odbiory techniczne i testy u włoskiego producenta — koncernu IMA. Teraz trafi ona do Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, będącego największą w historii inwestycją Polfy Tarchomin S.A.