Artykuły do tagu: AI

Protest rolników oficjalnie zakończony
Nie do 10 w czwartek, a do 17 w środę trwał protest rolników sprzeciwiających się zielonemu ładowi i zniesieniu cła na produkty z Ukrainy.
Masz stare i niedopalone świece. Oddaj i pomóż ukraińskim żołnierzom
Piotrkowscy wolontariusze po raz kolejny włączają się w pomoc ukraińskim żołnierzom. Już po raz kolejny w mieście prowadzona jest zbiórka niedopalonych świec. Z tych pozostałości powstaną świece okopowe.
Jest porozumienie. Minister z naszego okręgu o efektach rozmów z przewoźnikami
Przewoźnicy zawiesili protest na granicy Polski z Ukrainą. To efekt porozumienia podpisanego przez Ministerstwo Infrastruktury z przedstawicielami polskiej branży transportowej. Jego efektem ma być zaprzestanie do 1 marca 2024 roku protestu na drogowych przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennem i Dorohusku.
Jak działa rozliczanie energii z  Fotowoltaiką od Orange Energia?
Standardowy, opisany w ustawie OZE, model rozliczania energii z fotowoltaiki, czyli tak zwany net-billing, często może nie być korzystny dla właściciela domowej instalacji PV. Na rynku są jednak dostępne również inne możliwości – takie jak choćby oferta Orange Energia Net-billing 1:1. Sprawdź, jak działa to rozwiązanie i dlaczego warto postawić na Fotowoltaikę od Orange Energia.
Ogromna inwestycja w gminie Gorzkowice. Mieszkańcy mówią: nie!
Chodzi o farmę fotowoltaiczną. Ogromną farmę, która ma zająć 112 hektarów i wytwarzać moc 150 megawatów. Realizować będzie ją prywatny inwestor, a jej wartość to nawet 500-600 milionów złotych.
OZE Piotrków Trybunalski – na co mogą liczyc mieszkańcy?
OZE to odnawialne źródła ciepła. Temat ten od kilku lat jest na ustach wszystkich, wiąże się z zarówno z ochroną środowiska naturalnego, jak i oszczędnościami za prąd oraz ogrzewanie. W związku z szybko zachodzącymi zmianami klimatycznymi konieczne stało się wdrożenie nowej polityki energetycznej i czerpanie energii ze źródeł odnawialnych. Zarówno firmy, jak i osoby powinny wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko. Dużym ułatwieniem są dotacje, dzięki którym możliwe jest przejście na ekologiczne źródła energii, bez ponoszenia dużych kosztów.
Powstaniec, polski patriota, lekarz i żydowski cadyk... O niezwykłej postaci w historii Piotrkowa
Czy to się komuś podoba czy nie, losy Polski są od wieków związane z narodem żydowskim. Podobnie jest w Piotrkowie, gdzie przez wieki społeczność żydowska stanowiła znaczący procent w ludności miasta. Dziś opowiemy o niezwykłej postaci, która łączy w sobie silną judaistyczną wiarę i miłość do swojej ojczyzny - do Polski.
O polskim wsparciu dla Ukrainy
Fundacja Cor Ignis z Piotrkowa od pierwszych dni wojny na Ukrainie jest zaangażowana w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. W piątek podczas konferencji w Starostwie Powiatowym podsumowano to, co już udało się zrobić.
18.09.2023 08:19
Ostatnia giełda za nami
Za nami ostatnia w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. Korzystna pogoda sprzyjała zarówno sprzedającym, jak i odwiedzającym dziedziniec piotrkowskiego Muzeum. W czasie niedzielnego spotkania do nowych właścicieli trafiły liczne rozmaitości.
Łęki Szlacheckie mają ukraińskiego partnera
Wójt gminy Łęki Szlacheckie podpisał porozumienie z wójt Oksaną Andriivną Solobodenyuk z Ukrainy z obwodu rówieńskiego o nawiązaniu partnerskich stosunków, które pozwolą na wspólną realizację projektów oraz współpracę w kontekście gospodarczym, kulturalnym oraz samorządowym.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat