Advertisement
artykuł partnerski

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023

Środa, 10 maja 2023
Jubileuszowa, X edycja DOFE zbliża się wielkimi krokami. Od 12 do 14 maja w całej Polsce, również w województwie łódzkim, odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023. Pokazujemy, ile zrealizowano ważnych projektów i jak, dzięki Funduszom Europejskim, zmieniło się nasze województwo. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdują się koncerty, warsztaty, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.
Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak Fundusze Europejskie zmieniły Waszą najbliższą okolicę i cały region, koniecznie odwiedźcie nasze atrakcje. Akcja jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji. Podczas DOFE 2023 każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Zobacz więcej dzięki DOFE

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023 to trzy dni pełne imprez. Różnorodne wydarzenia i atrakcje to doskonała okazja do zaprezentowania tego, jak region rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. DOFE to też czas, by spotkać się z beneficjentami Funduszy Europejskich, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. Na stronie www.dniotwarte.eu znajdują się zaproszenia od tych, którzy otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. Na liście beneficjentów Funduszy Europejskich znajdują się placówki związane z kulturą i edukacją, ośrodki sportu oraz popularne miejsca rekreacji. To niepowtarzalna okazja, by zajrzeć za kulisy wielu firm i instytucji, a także wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

 

DOFE muzycznie i piknikowo

 

W tegorocznej edycji DOFE zaplanowano wiele atrakcji. W trzech miastach województwa łódzkiego: Skierniewicach, Zgierzu i Bełchatowie odbędą się imprezy z koncertami. Wielbicieli mocnych wrażeń z pewnością zainteresuje lot balonem oraz energorower. Dzięki fotobudce 360 stopni będzie można łatwo podzielić się niesamowitymi filmikami z imprezy z przyjaciółmi i rodziną. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, między innymi kolorowe dmuchańce, nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Zaplanowano również konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań oraz realizowanych projektów. Specjaliści wyjaśnią wszelkie wątpliwości, a beneficjenci podzielą się swoim doświadczeniem. O to, by wspomnienia z weekendu zostały z nami na długo, zadbają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wieczorami odbędą się fantastyczne koncerty. Każdy z nich to potężna dawka pozytywnych emocji. Już 12 maja w Skierniewicach nad Zalewem Zadębie przy ul. Konwaliowej zaśpiewa Mateusz Mijal, Future Folk, Ignacy oraz LemOn. 13 maja w zgierskim Parku Miejskim wystąpi Julia Pietrucha, URSZULA, Justyna Steczkowska oraz Ira. Na zakończenie DOFE 14 maja w Bełchatowie w Parku Olszewskich będzie można posłuchać koncertu Kasi Moś, zespołu Enej, Roksany Węgiel oraz Ani Dąbrowskiej.

 

Weekendowe atrakcje dla każdego

 

Jubileuszowa edycja DOFE to fantastyczna okazja do zobaczenia na własne oczy, jak wiele korzyści płynie na co dzień z Funduszy Europejskich. Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza miłośników historii przemysłowej Łodzi za symboliczną złotówkę na dwie wystawy stałe: Miasto – Moda – Maszyna oraz „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”. Ekspozycje prezentują dzieje dynamicznie rozwijającego się miasta, losy wielkich fabrykanckich fortun i zakładów przemysłowych. Niezwykły świat animacji można odkryć w Mediatece MeMo podczas warsztatów animacji poklatkowej. Uczestnicy zajęć stworzą film pokazujący bogactwo możliwości Mediateki, które zawdzięczamy Funduszom Europejskim. Wielbicieli średniowiecza, legend i wikingów z pewnością zainteresują pokazy walk rycerskich na terenie grodziska w Tumie. Będzie można przymierzyć sprzęt, obejrzeć broń, opancerzenie oraz posłuchać ciekawostek. Kreatywną przestrzeń naukowej zabawy dla najmłodszych proponuje EC-1 w Łodzi. Ulica Żywiołów oferuje trzy piętra i 1500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. W Skierniewicach zorganizowano dzień otwarty w dziennym domu pobytu, gdzie można będzie zapoznać się z ofertą Centrum Usług Społecznych. Osoby zainteresowane bezpłatnym badaniem laryngologicznym z użyciem nowoczesnego wideoendoskopu w programie profilaktyki nowotworów głowy i szyi zapraszamy do Poradni Laryngologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi.

 

Zmiany w powiecie piotrkowskim

 

Efekty wsparcia Funduszy Europejskich widać na każdym kroku. Zawdzięczamy im realizację tysięcy projektów poprawiających jakość życia lokalnych społeczności. Proekologiczna polityka sprzyja działaniom mającym na celu poprawę jakości otaczającego nas środowiska naturalnego. Ze środków unijnych finansowane są między innymi działania w zakresie gospodarki odpadami. Dzięki Funduszom Europejskim trwa modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Krzysztoporskiej. Korzystanie z PSZOK umożliwia segregowanie odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska, zgodny z obowiązującymi przepisami. Zmiany są świetnym dowodem na to, jaką moc mają dotacje.

Sprawdź na www.dniotwarte.eu, jakie atrakcje, czekają na Ciebie w najbliższej okolicy podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2023.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat