W Święto Niepodległości tym razem Polacy nie będą mogli tłumnie upamiętnić wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Wszystkiemu winna epidemia koronawirusa. Pamięć o niepodległościowych działaniach naszych przodków można jednak kultywować przez cały rok, np. odwiedzając piotrkowskie Archiwum Państwowe.
Jak wspólnie świętować tegoroczną 102. rocznicę odzyskania niepodległości? Co zrobić 11 listopada, gdy musisz zostać w domu? Wystarczy w samo południe włączyć radio Strefa FM (98,2) i dołączyć do narodowego słuchania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Można wysłuchać go w milczeniu, zaśpiewać lub zagrać na instrumencie - najważniejsze to być razem w tej wyjątkowej chwili.
Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się we wtorkowy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Koncert można było obejrzeć w domu.
Centrum Kultury w Wolborzu zorganizował z okazji tegorocznego Święta Niepodległości niezwykły koncert Joanny Aleksandrowicz. Możecie śledzić go na żywo.
Archiwum Państwowe w Piotrkowie działa w miarę normalnie. – Nie kontaktujemy się bezpośrednio z interesantami – mówi dr Aleksy Piasta, kierownik Oddziału Informacji w archiwum. – Udostępniamy jednak materiały elektronicznie. Można więc korzystać z naszych zbiorów.
11 listopada w Polsce obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Podobnie, jak w całym kraju, świętować będziemy inaczej niż co roku.
Mieszkańcy sołectwa Glina cieszą się z nowego nagłośnienia, które mogli kupić w ramach tzw. grantów sołeckich współfinansowanych z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.
Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.
Każdy kto chciałby zaangażować się w pomoc innym, a jeszcze nie ma pomysłu jak rozpocząć powinien zapoznać się z działalnością Akademii Przyszłości. Nabór jest otwarty, a wolontariuszem może zostać każdy, kto jest gotów na rozpoczęcie największego wyzwania swojego życia.
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Akademii Przyszłości – jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, siostrzanego projektu Szlachetnej Paczki. Wolontariusze Akademii Przyszłości stają się dla swoich podopiecznych towarzyszami w drodze do budowania poczucia własnej wartości. Dzięki cotygodniowym spotkaniom dzieci zaczynają dostrzegać swoje mocne strony, odkrywać talenty i pokonywać kolejne bariery. Wolontariusz staje się dla nich często jedną z najważniejszych osób w życiu. Rekrutacja ruszyła również w Piotrkowie!